Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Genetikai vizsgálattal ki...

Genetikai vizsgálattal ki lehet deríteni, hogy egy bizonyos ember milyen felmenőkkel rendelkezik és milyen embertípusba tartozik?

Figyelt kérdés
Nem szeretném senkiről sem kideríteni csak érdekelne a válasz. Mivel minden embertípusnak vannnak jellemzői, felötlődött bennem a kérdés, hogy van-e v.mi eljárás erre. A hülyék kíméljenek!!!!! Szeretném ha értelmes válaszok érkeznének minimális rasszizmus nélkül! Köszi.....:)
2010. szept. 2. 21:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ki lehet mutatni két ember között milyen közeli a rokonság.

Az embertípust akkor lehetne meghatározni, ha valaki meghatározná az adott embertípus genetikai jellemzőit.

2010. szept. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És az utóbbi még nem történt meg?
2010. szept. 2. 21:24
 3/7 A kérdező kommentje:
Már mint nem volt még példa arra, hogy valaki azzal foglalkozzon, hogy milyen genetikai jellemzői vannak a különböző emberfajtáknak?
2010. szept. 2. 21:25
 4/7 anonim válasza:
100%

[link]

én csak erről tudok.

2010. szept. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi!!!!:)
2010. szept. 2. 21:42
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, mtDNS (mitokondriális DNS) alapján sorolták be több csoportba az embereket. Így találták meg a mitokondriális Évát is, és belőle levezették a nagyobb népvándorlásokat is, mármint hogy a Föld melyik részét hogy népesítették be. A legnagyobb csoportba azok tartoznak, akik Európában élnek, és így ezen belül nagyon kis különbségek vannak a típusokban, de a nagyvonalú azonosításra azért jó a rendszer.
2010. szept. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a használható válaszodat!!!! Üdv!!
2010. szept. 3. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!