Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem várjuk meg, hogy...

Miért nem várjuk meg, hogy nálunk fejlettebb lények keressenek meg minket?

Figyelt kérdés

Küldjük a jeleket, lessük az eget, stb. Egyszerűbb létformákat nem fogunk tudni se azonosítani, se látni X millió fényévre lévő bolygókon. Ha egy faj nálunk fejlettebb, és NEM akar kapcsolatba lépni velünk, akkor mi se fogunk tudni velük. Ha pedig akarnak, akkor ők fognak minket megtalálni, nem fordítva. Én ebből azt szűrtem le, hogy kb tök fölöslegesen erőlködünk.

Szóval nem az lenne a logikus, hogy ha csak várakoznánk? Kolombusz el tudott menni Amerikába, de a benszülöttek nem tudtak volna Spanyolországba. Mi vagyunk a benszülöttek, miért mi erőlködjünk a banánlevél tutajunkkal, amikor a másik csapatnak óceánjáró hajói vannak?!



#várakozás #logika #technológia #fejlett civilizációk
2021. okt. 28. 11:56
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Amugy 5-ös, 7-es vagyok a 0%-ból lett 100%-os válaszoló. 😄
2021. okt. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
72%

"annak idején Kolumbusznak nem javasolták ugyanezt"

De javasolták.

Csak ott olyat mondtak, hogy a Föld szélén lepotyogni, vagy pedig 30 méteres tengeri szörnyek, stb. stb.

Rettegők mindig vannak. Kolombusz nem volt az.

2021. okt. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk kell leigàzni a Mars lakókat.
2021. okt. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Hát... én ezt nem így mondanám.

Hasonló körülmények között élhetnek az archeák nálunk, max. 3 km mélységben a föld belsejében.

Nem igazán akarjuk leigázni őket.

2021. okt. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Wadmalac ***** válasza:
100%

Most képzelj el egy univerzumot, ahol minden faj így gondolkodna. Na ott soha senki nem tudna meg semmit a másikról, mind ülne otthon és várna.


Ez olyan, mint ez:


- Valaki csináljon már valamit!

- És miért nem te csinálsz valamit?

- Miért pont én?


Amúgy van egy olyan mondás is, hogy jobb félni, mint megijedni. Ezer okból praktikus lenne más fajokról előbb tudni dolgokat, mint akkor, amikor betoppannak váratlanul.

2021. okt. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Ki is mondta, hogy az a bizonyíték, hogy léteznek intelligens földönkívüliek, hogy nem vették fel velünk a kapcsolatot. :)
2021. okt. 30. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Wadmalac ***** válasza:
100%

Amúgy nem nagyon kell foschni, hogy odakint meghallják a handabandázásunkat.

A rádiósugárzásunk nem fókuszált, a távolsággal négyzetesen gyengül, a mostani, mondjuk 100 fényév sugarú gömb szélén, ameddig egyáltalán eljutott, már belevész a kozmikus háttérzajba.

Plusz ahogy a mindenfelé sugárzó hosszúhullámokról egyre rövidebb hullám felé haladunk, illetve egyre inkább csak célzott átvitellel, nem mindenfelé sugárzóként, mikrohullámon, plusz nagyrészt kábelen, egyre "halkabbak" vagyunk.


Talán párszor 10 fényévre vagyunk még kiszúrhatóak rádiójelről. Ilyen kis körön belül meg nem sok potenciális lakott bolygó van.


Lehet ugyanez az oka annak is, hogy mi sem észlelünk senkit.

2021. nov. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Már nagyon várom, hogy egyszer egy cáfolhatatlan bizonyíték álljon rendelkezésünkre, hogy léteznek elérhető közelségben földön kívüliek. Nem bánnám, ha még az én életemben kiderülne. A magam részéről nem tartom elképzelhetetlennek, hogy kormányzati körökben sok információ, esetleg tárgyi , biológiai formában már ott vannak a bizonyítékok. Ha van ilyen, akkor végül is érthető okból a katonaság vizsgálja az ügyet. A hadászati célok mindig is előbbre valók voltak, mint a föld lakosságának tájékoztatása. Ha találnék, vagy találkoznék egyel, nem is tudom, hogy mit kellene tennem ahhoz, hogy mindenki számára elérhető legyen. Értesíted valamelyik TV csatornát , vagy mi ? Lehet, hogy alapból alá iratnak velük valamit, ami miatt le sem közölhetnék az ügyet. A rendőrséget hívnád ? Azonnal értesítenék a kormányt, vagy a katonaságot.
2021. nov. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Wadmalac ***** válasza:

#18:

Szerintem az, hogy élet jeleit találjuk a saját naprendszerünkben vagy exobolygón, légkörvizsgálattal, egy-két évtized kérdése.

Értelmes élet jele nehezebb kérdés.


Én nem hiszem, hogy titokban már ismert ilyesmi.

Akkor az a pár téves intelligens jel hír sem kerülhetett volna napvilágra, ami ismert, azt is eltitkolták volna addig, amíg kiderül, hogy téves.

2021. nov. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
#19 , az utolsó mondatodban lehet valami, csak túl sok infó jön innen onnan. Több ismert, közismert ember nyilatkozott dolgokról, hallottam már FBI , Pentagon , politikus stb közlését és nem gondolnám, hogy egy bizonyos pozíció elérése után hülyét akarna csinálni magából. Nem lehetetlen ez sem, de nem gondolnám, hogy ez így lenne.
2021. nov. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!