Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A majmok miért nem kezdnek...

A majmok miért nem kezdnek fejlődni és ember szerű lénnyé, pontosabban a kladisztika szerint másfajta, fejlettebb emberré alakúlni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy buta kérdés és megvan az ésszerű magyarázat, csak sajnos én azt nem ismerem...


Meg azt is tudom, hogy a "meta" szerint nem lehet egyszerre két legfejlettebb faj, de amúgy ezt sem értem mert pl. a csimpánzok és gorillák agyi képességek közel megeggyeznek, legalábbis közelebb van mint az ember és gorilla képességei. És az Ő életület nem ige befolyásolja az emberi civilizáció, így mondhatni az Ők szubjektív világában ez a dolog meg is dőlt, hiszen egyszerre a legfejlettebb élőlények.


2017. júl. 28. 14:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%
Mégis miért kezdenének? Milyen evolúciós nyomás kényszeríti a majmokat az emberré válás felé?
2017. júl. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Az ősembereket milyen evuluciós nyomás késztette változtásokra? Az, hogy az élelem szerzéshez szerszámokat kellett készíteni, mert pl. akkorák voltak az állatok? Nem teljesen stimmel... Mert a neandervölgyiek sokszor olyan + dolgokat csináltak melyek pusztán kényelmi extraként funkcionáltak olyan dolgokból ami bármelyik másik állat rendelkezésére is állhattak volna. És ami itt relevánsabb, hogy az ősemberek elődjét mi késztette fejlődésre.
2017. júl. 28. 14:45
 3/17 A kérdező kommentje:
Azt nem értem amúgy, hogyha egy majom feléri ésszel pl. a tűzhasználatot, akkor miért nem él vele? Onnantól kezdve szerintem exponenciálisan növekedne a fejlődés akárcsak az embereknél volt. A puhább hús következtében pl. kissebb fogak és állkapocs kellene így több tér maradna a fejükbwn az agyuknak, nem?
2017. júl. 28. 14:49
 4/17 Wadmalac ***** válasza:
85%

"Az ősembereket milyen evuluciós nyomás késztette változtásokra?"

Mondjuk egy jégkorszak.

Romló időjárás, csökkenő táplálék, növényekben, vadban, halban (tengerek visszahúzódása).

Egyetlen apró ok. És nem volt egyedül.

Majdnem ki is haltunk.

2017. júl. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
29%
Alapfogalmakat kéne megérteni először.
2017. júl. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Wadmalac ***** válasza:
76%

"Azt nem értem amúgy, hogyha egy majom feléri ésszel pl. a tűzhasználatot, akkor miért nem él vele?"

Mert nincs rákényszerülve a használatára. Nem jelent számára olyan előnyt, ami helyből növelné a túlélési, szaporodási esélyeit, illetve megakadályozná, hogy utód nélkül elhulljon.

2017. júl. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

De mi a homo sapiensből "lettünk", nem a neandervögyiből aki egy vulkán kitörés hatására halt ki és megélte a jégkorszakot... A homo sapiens afrikából származik, nem?

(Illetve tudom, hogy vannak elméletek miszerint kereszteződtek)

2017. júl. 28. 15:02
 8/17 A kérdező kommentje:

#5. Ezt mire érted?


Amúgy köszi a válaszokat!

2017. júl. 28. 15:03
 9/17 anonim ***** válasza:
70%

Mik volt az evolúciós nyomások?

Afrika éghajlata szárazzá vált, a gyümölcsöt termő fák megritkultak.

1) Le kellett jönni a fáról, és a szavannán keresni élelmet.

2) A magas fű takarta a kilátást. Két lábra kellett állni, hogy a veszély időben észlelhető legyen.

2) Aki felkapott egy ágat, és azzal próbált védekezni, jobb eséllyel élt túl egy találkozást valami ragadozóval. / Eszköz használat.

Stb.

2017. júl. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne kezdenének?

A szavannai csimpánzok sokkal intelligensebbek, mint az erdeiek. Most is van evolúciós nyomás, csak nem túl erős.

Amúgy az "evolúciós nyomás" az azt jelenti, hogy befolyásolja az utódok számát.

2017. júl. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!