Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Honnan tudni, hogy tágul az...

Honnan tudni, hogy tágul az Univerzum-világegyetem?

Figyelt kérdés

200 év se figyelik , honnan mogyák ezt, mia bizonyítása?


És , hogy fogy a nap vagy tágul?


Mikor több milliárd év itt minden?


200 év alatt se figyelésben , mit , hogy mongyák ezt?


Sajnos nemértem!



#űr #Viiágunk
2021. okt. 29. 17:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%

Pedig már ezerszer elmagyarázták.

Próbálom egy hasonlattal. Vegyünk egy 1000 méteres lejtőt és egy szép nagy vasgolyót. Elkezdem gurítani a lejtőn, eltart egy darabig, míg legurul. Ehhez képest egyszer, egyetlen pillanatig mérek. Még egy másodperc se kell. És mindent tudok. Azt is, mikor indult, mikor fog megállni, mekkora sebességet ér el. Ne mfogom végig méricskélni. Ehelyett korábban megtanultam a fizikát, a szabályait, a működéseit, a szerkezeteket, szóval ami ahhoz kell. Ez a mérés egy pillanat, a többi számolás, elmélet.

A világegyetem tágulása kicsit bonyolultabb, ezért ott több mérés is kell, kicsit tovább tart, de jó előkészítéssel nem sok idő. És a világon jó sokan csinálják ezt. A többi számítás, az univerzum ismerete, elmélet, fizika.

2021. okt. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Jó, de honnantól mérnek, mivel?


Lehetetlen, ha nincs semmi,


vagy honnan kezdik a valami mérését?


Nehaeaguggyatok, de ez most érdekelne ebben a formában..


Nem kötöszketésből írtam!

2021. okt. 29. 18:21
 3/16 lali24 ***** válasza:
77%

a kérdező vagy troll, vagy tényleg ilyen a helyesírása és akkor felesleges neki bármit is magyarázni.

(ha troll, akkor is, mert valójában nem is érdekli a válasz)

2021. okt. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Itt vagyok,

figyelek, kicsit beteges, de

normális vagyok , ne haraguggyatok, de valahogy fel kellett tenni a kérdést!

2021. okt. 29. 18:29
 5/16 A kérdező kommentje:
Sajnálom ha csak ide Diblomás írhat meg Okos G, ci!
2021. okt. 29. 18:30
 6/16 anonim ***** válasza:
91%

Az ősrobbanás óta az egész univerzumban jelen van egy kozmikus elektromágneses háttérsugárzás amit az 1940-es években észleltek először.

Ez a sugárzás valamint a vöröseltolódás nevű jelenség bizonyítja a nagy bummot és az azt követő folyamatos tágulást.

2021. okt. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Hogy mérik?
2021. okt. 29. 19:27
 8/16 anonim ***** válasza:
88%
Spektrofotométerrel.
2021. okt. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Komoly?
2021. okt. 29. 19:40
 10/16 dq ***** válasza:
81%

Komoly.


„A csillagászat területén a vöröseltolódás mérhető, hiszen az atom emissziós és abszorpciós (elnyelési) színképe jól ismert. ”

[link]

(Csak ennyit ír róla. De tényleg, ismerik az atomokat, ismerik amit látnak, és egymásra tolják a két ábrát.)

2021. okt. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!