Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az emberi evolúció napjainkban...

Az emberi evolúció napjainkban lelassult?

Figyelt kérdés
2021. nov. 11. 14:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
8%

Lelassult az evolúció mert az I.Q is csökken beért a liberális média agymosása. Nlézd csak

[link]


[link]


[link]


A 70-es évek óta amikor teret nyert a TV a folyamat egyre gyorsabb. Én nem nézem azt a szennyet ami abból jön. Meg is látszik rajtam

2021. nov. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

#1

Te sajnos erösíted az általad felhozott cikkek CÍMÉBEN szereplö állítást.

Ha elolvastad volna, vagy értelmezni tudnád a benne foglaltakat, akkor tartozhatnál a másik csoporthoz is.

2021. nov. 12. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Wadmalac ***** válasza:
100%

A lassulás kifejezés biztosan nem helyes.

Az biztos, hogy jelentősen változott. Mások a sikeres génátadás feltételei. Kevésbé mondjuk a fizikális erő, kevésbé az örökletes betegségek hiánya.

A különböző, mondjuk kinézetre alapozódó "trendek", tehát hogy milyen külső előnyösebb párszerzéshez, gyorsabban változnak, minthogy generációkon át támogassák adott irányú szelekciót.

Rengeteg tulajdonság elvesztette az evolúciós filter szerepet, vagy legalábbis erősen mérséklődött a fontossága.


Az evolúció túl lassú folyamat ahhoz, hogy egy mai pillanatképből megmondjuk az aktuális irányát.

De a szelekció, öröklődés, mutáció tök ugyanúgy dolgozik továbbra is, mint eddig.

Csak nem tudjuk, pontosan merre tart.

Hogy eddig merre tartott, azt is csak több tízezer évekre visszanézve tudjuk.

2021. nov. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Nem mondanám ,hogy lassult volna. Azt annál inkább mondanám ,hogy ma csaknem minden eddigi korhoz képest több lehetősége van kísérletezni. Gondolj bele, közel 8 milliárd ember él szerte a világban. Tehát hatalmas emberpopulációk mindenféle környezetben mindenféle szokásokkal, kultúrákkal, trendekkel, mindenki keveredik mindenkivel így nagy a génáramlás stb. Igazából ahhoz képest még viszonylag alacsony a diverzitása a fajunknak, bár lehet ez a jövőben, hosszútávon változik s csak most egy “átmeneti” időszakban vagyunk amikor szétterjedtünk, elszaporodtunk de még nem változtunk sokat. Igaz, a változást némileg akadályozza a túl nagy keveredés, nem nagyon vannak elszigetelve egymástól az egyes populációk így a változások könnyebben terjednek el globálisan mintsem csak lokálisan legyen jellemző valakikre.
2021. nov. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Azt annál inkább mondanám ,hogy ma csaknem minden eddigi korhoz képest több lehetősége van kísérletezni."


Na ez a mondat nagyon jól jött, mert beugrott róla, hogy a mostani helyzetében az emberiségnek kijöhetnek és csiszolódhatnak olyan hasznos mutációi is, amik a nyers állatvilági túlélés körülményei közt nem juthattak volna sikerre.

2021. nov. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Pombe ***** válasza:
100%

#1: "Lelassult az evolúció mert az I.Q is csökken beért a liberális média agymosása."


Ha ilyen gyorsan csökken, azzal éppen azt igazolod, hogy nagyon gyors az ember evolúciója.


A biológiai evolúció nem fejlődést jelent, hanem csak változást. Bármilyen irányú változás biológiai evolúció, ha az a populációt a biológiai sajátosságaiban általánosan fogja jellemzi.


Ráadásul maga az IQ hanyatlása egyáltalán nem biztosan biológiai változás eredménye. Ha igazad van abban, hogy a túlzó liberalizmus, és miegyéb hasonló társadalmi attitűdök butítanak (ez egyszerűen egy más vitatéma), akkor az is előfordulhat, hogy ha ugyanaz az egyed, egy nem ilyen közegben nevelkedett volna, akkor jobb IQ-t mutatott volna fel (de mondom, ez más vitatéma).


Azért Pl.: [link]


Idézve: "A Lufthansa-csoporthoz tartozó járatokon eltörlik a „hölgyeim és uraim” megszólítást, hogy gendersemleges köszöntésekkel válthassák fel..."


Szerintem is az ilyesmik már az agyatlanság-gyártás magasiskoláit mutatják fel, és kezdenek áthajlani inkább a pszichikai diktatúra és hadviselés irányába.


De visszatérve az eredeti csapásirányba, nyilvánvalóan kicsit jobb IQ-t mutat fel az, aki rendszeresen gyakorol az ilyen teszteken. Jobb lesz az IQ-ja annak, aki rendszeresen az élete során állandóan tanul, használja az eszét... stbstb. Vagyis az IQ-t bizony a környezet hatásai is képesek növelni.


Pl. a nők IQ-ja az utóbbi 100 évben lassan emelkedett olyan országokban, ahol egyre több olyan munkaterületen végezhettek kreatív munkát, ahol azelőtt csak a férfiak érvényesülhettek. Nyilvánvalóan nem azért volt ez a növekedés, mert az agyuk biológiai sajátosságai ilyen rövid idő alatt ennyire drámaian megváltoztak volna.

2021. nov. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Wadmalac ***** válasza:
100%

"maga az IQ hanyatlása egyáltalán nem biztosan biológiai változás eredménye"


Én egyelőre abban sem vagyok biztos, hogy ez valóban létező folyamat.


Nem igazán van globálisan olyan mértékű és hosszú idejű statisztikázása, hogy az mérvadó lenne.


Az, hogy a közösségi média révén kismillió "hülyét" is látunk-hallunk, akiket azelőtt nem, nem garantálja, hogy többen is vannak.

2021. nov. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha arra gondolok vissza, hogy falusi gyerekként mennyi "okos" ember megnyilvánulását hallottam iskolában, kocsmában, utcán, boltban, vagy akár ismerösi körben, nem mondható, hogy sokkal több hülye lenne ma. Az tény, hogy többen tudják magukat a közönség elé vinni, illetve egyre jobban irányíthatóak, amik egy-egy trend szélesebb körü elterjedését eredményezi.

Szerintem sincs több hülye, mint 20-30 évvel ezelött.

Hallgatható zenéböl lett sokkal kevesebb :D

2021. nov. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Wadmalac ***** válasza:

"Hallgatható zenéböl lett sokkal kevesebb :D"


Csak a rengeteghez képest arányaiban. :)

Én örülök, hogy a popzenébe is visszatért a dallam és ritmus meg a jó énekhang.

Szerintem a 90-es évek popkultúrája volt az alja.

2021. nov. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!