Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért kell ilyen egyszerűen...

Miért kell ilyen egyszerűen kizárni a földönkívüli élet lehetőségét és random exobolygókra rámondani hogy van rajtuk élet?

Figyelt kérdés

Például jön a hír, hogy felfedeztek egy új bolygót vagy naprenszert. Mondják, hogy a bolygó lakhatósági zónában van, lakható, a többi nem. Ilyenkor felmerül bennem a kérdés, aláírom lehetséges az élet, de lehet, hogy egy földönkívüli fajnak máshoz szokott a szervezete vagy máshogy alakult az evolúciójuk és lehet hogy pont egy kietlennek tűnő bolygón van élet.

Nem akarok okoskodni, de szerintem egy többszáz vagy millió fényévre lévő naprendszer bolygóját már nem is lehet annyira részletesen kutatni szerintem.

Nektek mi a véleményetek?


2021. nov. 13. 21:49
1 2
 11/20 sadam87 ***** válasza:
100%

#10

"Létezhet más alapú élet is a szénalapún kívül"

Nem egészen értem, ezt mire alapozva állítod, amikor te magad írod le, hogy mik a problémák a szilícium esetében. (Más jelöltről meg én nem tudok.)

Korábban egyébknt volt már hasonló témájú kérdés:

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..

Elég valószínűtlen, hogy a szilícium a szénhez hasonló szerepet tudjon betölteni. Én legalábbis nem tudok róla, hogy kimutattak volna ilyen körülményeket. (Bár a kénsav úgy tűnik, valamelyest segít.)

"a Vénuszon nemrégiben az élet egy melléktermékét (nem csak élőlények termelhetik), foszfint találtak a magaslégkörben"

Ez valószínűleg egy hibás mérési eredmény volt, egy másik kutatásban nem találtak foszfint kimutatható mennyiségben. (Ettől függetlenül persze nem teljesen kizárható, hogy létezik élet a Vénusz légkörében.)

[link]

2021. nov. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
74%

A szén kötelező, a víz nem kötelező.

Valamilyen folyékony oldószer kell.

2021. nov. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát a szén alapú élethez valóban kötelező a szén, ebbe valóban nem lehet belekötni.
2021. nov. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 sadam87 ***** válasza:
73%

#13

Mondjuk szerintem itt mindenki, aki emellett érvelt, arról írt, hogy valószínűleg általában az élethez nélkülözhetetlen a szén, elég sok jel utal arra, hogy nem létezhet más elemen alapuló élet.

2021. nov. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
62%
A sok jel meg nem perdonto bizonyitek.
2021. nov. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 sadam87 ***** válasza:
69%
Így van. Az meg, hogy bemondod, hogy "Létezhet más alapú élet is a szénalapún kívül" egyátlalán nem bizonyíték, csak egy teljesen megalapozatlan állítás.
2021. nov. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
62%
Nem irtam hogy letezhet mas is, mert meg azt sem tudjuk, letezhet-e. En a 13-ra reflektaltam, mert azt sem tudjuk, hogy viz helyett mas oldoszeren alapulo elet letezhet-e. Tehat azt kijelenteni, hogy a viz nem szukseges, ugyanugy megalapozatlan, mint az, hogy szen nem szukseges hozza.
2021. nov. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Bocsanat, 12-re reflektaltam, nem a 13-ra.
2021. nov. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ezek mind csak találgatások. Azt pontosan tudjuk, hogy létezik olyan szénalapú élet, aminek a víz az oldószere, de más példánk nincs.

Mivel nincs cáfolva, hogy létezhet más alapú élet, így ugyanúgy fennáll a lehetősége, mint annak, hogy csak szénalapú létezik, mivel az sincs bizonyítva.

Az oldószer is hasonló az előzőhöz. Annyit tudunk, hogy a víz nagyon jól oldja a szerves anyagot, így lehet oldószer, de azt is tudjuk, hogy (bár nem olyan jól mint a víz) a metán is oldja a szerves anyagot.

Egyenlőre ott tartunk, hogy vagy van idegen élet, vagy lehet hogy egyedül vagyunk, mivel még semmilyen életet nem találtunk a földön kívül.

2021. nov. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Wadmalac ***** válasza:
100%

Létezhet az életnek olyan formája is, olyan alapokon, amit ma el sem tudunk képzelni és még csak bele sem fér a mai élet definícióba.


Csak az ilyenről természetesen semmit nem tudunk, tehát azt sem tudjuk, hol, hogyha kéne keresni.

Marad az, hogy olyat keresünk, amilyet ismerünk. És azt természetesen hasonló körülmények közt keressük.


Ez szerintem azért elég logikus.

2021. nov. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!