Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Amikor szóba kerül a múltba...

Stellaz kérdése:

Amikor szóba kerül a múltba történő időutazás elméleti fejtegetésekben, vagy filmekben, regényekben, akkor vajon miért nem foglalkoznak azzal, hogy a világegyetem mozgásában van?

Figyelt kérdés
Az időutazó ha ugrana az időben mondjuk 10 évet a múltba, akkor a világűrbe érkezne szegény, mert mondjuk a Föld egész máshol volt 10 éve a térben.

2021. nov. 21. 08:03
 1/8 DeMoR ***** válasza:
64%

Hello^^/


Szerintem azért, mert az időutazás inkább egyfajta rövidítés, "jobban hangzik".. Igazából tér nélkül nincs idő, ezért hívjuk téridőnek. Szóval az időutazás téridőutazás valójában. :D

2021. nov. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Mert akkor értelmetlenné válna az időutazós szál a sztoriban.
2021. nov. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Mert alapból nem lehetséges vissza utazni az időben. Innentől minek rontsák még tovább az amúgy is értelmetlen, tudománytalan halandzsát tovább bonyolítással.
2021. nov. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Elméleti fejtegetésekben nem kerül szóba (ahol igen, az nem elméleti), a filmekben pedig nem erre kell koncentrálni.
2021. nov. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%

Azért, mert ez sokáig nem volt ismert tény (az időutazás igen régi fogalom), amikor meg már ismert lett, nem fárasztotta senki magát azzal, hogy ezt is belevegye.

Mostanában kezdtünk el ezzel is foglalkozni.

2021. nov. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Micsoda véletlen. Nekem kb 3 órája jutott eszembe az, hogy az időutazáshoz kell-e teleportálás is ahhoz, hogy az időutazás cél helyén is a Földön maradjunk. Egyáltalán nem is olvastam ma gyakorit, most akartam erről kérdezni 🤣🤣🤣 Nem gondoltam volna hogy 12 órával megelőznek 🤣 Nem lehet hogy te vagy a következő feleségem? 🤣🤣🤣
2021. nov. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 dq ***** válasza:

> Az időutazó ha ugrana az időben mondjuk 10 évet a múltba, akkor a világűrbe érkezne szegény, mert mondjuk a Föld egész máshol volt 10 éve a térben.


Mi az, hogy "máshol"? Milyen rendszerben?

A Föld saját rendszerében? A Föld 10 éve is a saját rendszerének a középpontjában volt, és 10 év múlva is ott lesz.

A Szíriusz rendszerében? Az meg kit érdekel?

Mármint ha a Szíriuszon találják fel az időutazást, vagy valahogyan oda köthető, akkor lehet hogy aki a Földön használja, az a világűrben találja magát később, mert a Föld már tök máshol van a Szíriusz rendszerében, de gondolom számolnak ezzel. (...vagy megfulladnak. ... amúgy az evolúciós érv nem jó? Kb minden "miért" kérdésre el lehet sütni az evolúciót, itt nem lehet elsütni hogy azok a színészek akik rossz helyre időutaztak meghaltak, nem lett gyerekük, és az utódaik már számolnak ezzel is?)

2021. nov. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

dq!

Akárhol is találják fel az időutazást - 99%, hogy ez NEM lesz kötve egyetlen bolygó rendszeréhez SEM.

Ezek után a probléma valós.

2021. nov. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!