Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Időutazás hívők: a világegyete...

Időutazás hívők: a világegyetem minden egyes atomja hol és hogyan van letárolva?

Figyelt kérdés

Ha csak pár percet mehetnénk vissza az időben, akkor is lenne elképesztő mennyiségű dolog ami már nem létezik, ami csak akkor létezett (és ez csak itt a Földön). Rengeteg megsemmisült tárgy, meghalt emberek és állatok, növények... Ezek az információk szerintetek hol vannak letárolva? Persze akkor ugye minden nemlétező csillagnak is ott kéne lennie. És persze bárhová mennénk az időben, minden időpillanatban ott kéne lennie minden tárgyi infónak.

Ezek hol vannak?



2021. nov. 30. 18:58
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Ez nem így működik, ha működik.
2021. nov. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kissé egyszerűsítve. ha volna időutazás, és én mondjuk elhalt apámat látogatnám meg, az égvilágon semmiben nem befolyásolna az a tény, hogy a szomszéd városban ki és mikor halt meg.

Az "információk" nincsenek letárolva. Sehol. bizonyos részek a saját memóriádban tárolódnak, te le is jegyzetelheted, és ekkor bizonyos ideig az a példány" le lesz tárolva". És ez a tulajdonság független az időutazás lehetséges voltától is, meg az utazástól is.

2021. nov. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy az univerzum felületén vannak eltárolva az információk. Láttam egy ismeretterjesztő filmet erről, Hawking kaliberű tudósok beszéltek benne erről. Szóval nem én találtam ki most.
2021. nov. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az időt dimenzióként tekintsd. Amikor egy vonat átmegy egyik városból a másikba, akkor az előző város nem tűnik el, csak elhagytuk. A múlt is hasonló lehet, időben eltolva létezik, amire a saját időnkből már nem látunk rá. 3D-ben amúgy jogos lenne a kérdés, de inkább 4D-ben érdemes gondolkodni.
2021. nov. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4-es


Szóval szerinted minden időpillanat megmarad? Csak épp nem látjuk, de ott van (valahol)?

Azt értem, hogy így képzeled el, csak az a gond, hogy ezt tényként írod, mintha valóban úgy lenne.

2021. dec. 1. 13:37
 6/10 Wadmalac ***** válasza:

Elég filozófiai kérdés az, hogy ami volt, az végérvényesen megszűnt-e, vagy simán csak a létezés-folytonosságnak egy másik pontja, mint egy hanglemezen a már lejátszott rész a most szóló hang előtt.


De ara a kérdésre, hogy a volt dolgok információja elveszett-e, már van valós fizikai válasz.

Mégpedig az, hogy nem, nem veszett el.

Általánosan a fizikai világunk minden pillanatnyi állapota okozatként tartalmazza az okot, ahonnan a mostani állapot előállt.


A most éppen adott helyen, adott sebességgel repülő golflabda aktuális paraméterei tartalmazzák azt, honnan, milyen sebességgel jött.

Csak egyszerű példaként. De ez igaz minden folyamatra.


Ez egy ilyen nem hivatalos "információ-megmaradási" törvény.


Néhol mondjuk borul a kvantummechanika terén. Például a hullámfüggvény-összeomlásnál.

Ezért is dolgozik sok kvantumfizikus azon, hogy kiküszöbölje ezt a "hibát a mátrixban", ők úgy vélik, a törvény itt sem sérül, csak keresik, hogy az elveszettnek tűnő infó hol van.


Mindez alapján azt semmiképpen nem mondhatjuk, hogy a múlt, mint infó, elveszett.


Ez semmiképpen sem akadálya az időutazásnak, logikai szinten sem.


Pillanatnyilag csak a kauzalitás törvénye mond neki ellent. Ez viszont nem egy fizikai, számítható törvény, csupán empirikus megfigyelés, ami eddig MINDENRE igaz, amit az univerzumban ismerünk.

Persze bejön agy kupac, szintén a kauzalitásra alapuló logikai paradoxon is, de azoknak LEHET feloldása, csak még nem ismerjük.

2021. dec. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"ezt tényként írod, mintha valóban úgy lenne"

Khmm... ezt írtam: "A múlt is hasonló lehet..."


Amúgy a kérdésből: "szerintetek hol vannak letárolva"

Leírtam, hogy szerintem hol, ennyi.

Amúgy picivel logikusabb, mint hogy "le van tárolva" valahol. :))

2021. dec. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#6

"De ara a kérdésre, hogy a volt dolgok információja elveszett-e, már van valós fizikai válasz.

Mégpedig az, hogy nem, nem veszett el.


Általánosan a fizikai világunk minden pillanatnyi állapota okozatként tartalmazza az okot, ahonnan a mostani állapot előállt."


Csak azért mert itt leírod, hogy van egy ilyen válasz, attól még nem lesz.

Az ok-okozat pedig nem azt jelenti, hogy csak azért mert valaminek volt előzménye, akkor az meg is őrződik.


Ez a "golflabda" és "lemezjátszó" példa is olyan, hogy (úgy tűnik) csőlátást eredményez. Mert túl rövidtávon úgy tűnik mintha... nem marad ugyanolyan a lemez sem (kopik valamennyit), a labda is változik az eróziótól valamennyit. Nem ugyanaz a labda lesz egy perc, egy év, 10 év múlva. Rövidtávon persze, hogy úgy tűnik, mintha minden ugyanaz lenne. Ahogy én is kb ugyanolyannak nézek ki 10 perccel később, de addigra már rengeteg sejtem lecserélődött. Ugyanígy a 10 évvel ezelőtti énem, vagy a gyerekkori énem már rég kuka. Hiába tudom, hogy mi voltam és mi lettem, ettől még nem leszek ugyanaz. Ez nem olyan, hogy ott van, csak nem látjuk.


Valami átgondoltabb válasz érdekelne a jól hangzók helyett.


(Bár nekem is el kell fogadnom, hogy nem vagyunk egyformák, mások másképp értelmezik ugyanazt)


És ha hozzávesszük, hogy mennyi laposföld-hívő van a világon, akkor felesleges is egymásnak esni. Talán jobb ha mindenki leírja a véleményét és kész.

2021. dec. 2. 04:20
 9/10 Wadmalac ***** válasza:

"Csak azért mert itt leírod, hogy van egy ilyen válasz, attól még nem lesz."


Nem azért mert én itt leírod. Nem az ujjamból szopom.

Neked is megvan ugyanaz a lehetőséged utánaolvasni a fizikának.


"nem marad ugyanolyan a lemez sem (kopik valamennyit), a labda is változik az eróziótól valamennyit"

Légy szíves azt is hozd fel, hogy az idő nem vinilből van, mint a lemez.

Nincs tökéletes hasonlat, ilyen dolgokkal mindbe bele lehet kötni, de az nem cáfolat, csak azt jelzi, nem érted ,a hasonlat miről szól.


"Valami átgondoltabb válasz érdekelne a jól hangzók helyett."


Sajnálom, ha nem érted. Ha neked az átgondolt valami metafizikai morfondírozás, akkor ne tudomány rovatban keresd.


"Talán jobb ha mindenki leírja a véleményét és kész."


Mondom, tudomány rovat.

Itt nem a foteltudós vélemények számítanak, hanem az, hogy a tudomány mit mond ma.

Én sem véleményt írtam.


Álmodozni nem itt kell.

2021. dec. 2. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha neked a 4D-s téridő csak "jól hangzik", akkor az ezo vagy a vallás kategóriában kellene érdeklődnöd, ott személyre szabottabb válaszokat is kaphatsz.
2021. dec. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!