Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az asztrofotosok hogy csinálna...

Az asztrofotosok hogy csinálnak olyan szép képeket?

Figyelt kérdés
"hogy" = ugy értem ezek a dolgok, pl a szív köd csak ott hever valahol az űrben? vagy hol van? hogyan találják meg?

2021. dec. 10. 06:53
1 2
 1/11 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Koordináták alapján találják meg őket (deklináció, rektaszenzió).
2021. dec. 10. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Bocs, elírtam, helyesen rektaszcenzió.
2021. dec. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Már azt hittem a technikára kérdezel rá, mert azt elég sokáig kell tanulni. Eleve mit használsz a fotózáshoz, hány képet csinálsz, milyen hosszú az expozició hogyan dolgozod fel stb.


A koordináták nem problémásak, többnyire léptetőmotorosak a távcsövek és laptopra vannak kötve, amin rajta vannak a koordináták,így aztán ez a könnyebbik vége a dolognak.

2021. dec. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"csak ott hever valahol az űrben?"

Léteznek katalógusok, ahol szépen fel vannak sorolva, milyen objektumok pontosan hol vannak, és még egy rakás egyéb adatuk. Több ilyen van, pl. NGC, IC, stb., vagy pl. az egyik korai, máig is használt mélyég objektum katalógus a Messier-katalógus.

2021. dec. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Wadmalac ***** válasza:
45%

Néztem egyszer egy youtube videót egy srácról, aki egy 2008-as android telóval, állványról, hosszú záridővel csillagfotózott, utána kicsit csiszolta Photoshoppal és lélegzet-elállítóan jó képeket produkált.



Szóval nem igazán kell hozzá aranyárú hardver. Szakértelem, az kell.

2021. dec. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#5 és mit kezd a szakértelem egy már koncepció szintjén is gyenge optikával?
2021. dec. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Wadmalac ***** válasza:
22%

#6:

Csillagos éjszakai fotózás. Tejút.

Távcsövön át lőtt fotók.

Keresd meg, hol írtam azt, hogy a Hubble képeit főzte le, háromezres nagyításban.

2021. dec. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
én ha a fekete semmit fotózom telefonnal, az is tele lesz színes zajjal. az élesség szintén csapnivaló, mert ennyit tud. ezen maximum a grafikai szoftverek mélyreható ismerete segíthet (csak az eredményt már nem igazán lehet fényképnek nevezni).
2021. dec. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Wadmalac ***** válasza:
0%

"a fekete semmit fotózom telefonnal, az is tele lesz színes zajjal. az élesség szintén csapnivaló, mert ennyit tud"

Nagyon elavult sztereotípia a mobilkamerákról.


"ezen maximum a grafikai szoftverek mélyreható ismerete segíthet (csak az eredményt már nem igazán lehet fényképnek nevezni)."

Nagyon elavult nézet a fotózásról.


:D

2021. dec. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9 Eddig nem tűnt úgy, hogy meg lenne a témabeli jártasságod ahhoz, hogy az állításaimat elavult sztereotípiáknak minősítgesd. Üdvözlöm a youtube videókat.
2021. dec. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!