Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha van elektromágnesesség,...

U. Xorter kérdése:

Ha van elektromágnesesség, akkor van pozitromágnesesség is?

Figyelt kérdés

2021. dec. 25. 15:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem le a kalappal U.Xorter előtt, én tisztelem őt, a maga nemében nagy koponya lehet. Szóljatok majd, ha egyszer az emberiség feltalálja az univerzumkészítő gépet, én tényleg irtó kíváncsi lennék egy olyan univerzumra, amelyik U.Xorter szabályai szerint működik.
2021. dec. 26. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Értem én, hogy naponta kell kiírnod ide egy kérdést, de a legtöbb nagyon erőltetett. Például hogy sikerült összekeverned az elektront az elektromossággal, mint fogalommal? Javaslom a nyelv vagy helyesírás topikban kiírni, hogy miért hasonló a nevük.

(Ha van domborzat, akkor van völgyörzet is? - Ez kb. ilyen.)

2021. dec. 26. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

@Mojjo, oké, legyen igazad: az elektron és a pozitron által keltett tér ugyanolyan foton közvetítette "elektromágneses" tér. De akkor miért nem fotomágneses térnek hívjuk?

#11, köszönöm!

#12, ez a völgyörzetes kérdés nem is rossz!

2021. dec. 26. 12:52
 14/16 Mojjo ***** válasza:
@13: Ezzel a kérdéssel nem a természettudomány, hanem a nyelvészet foglalkozik.
2021. dec. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
@Mojjo, nem, ez nem nyelvészet. Koncepcionális hiba, hogy úgy gondolták, hogy elektromágneses mezőt csak elektronárammal lehet gerjeszteni, vagy hogy ezen mezők közvetítő részecskéi az elektronok.
2021. dec. 28. 12:47
 16/16 Mojjo ***** válasza:
@15: Nem gondolták úgy. Mert a neve onnan ered, nem jelenti azt, hogy úgy gondolták, szavak keletkeznek mindenféle hülye eredettel, ami nem fejezi ki a lényegüket. Azért ennyit még talán te is érthetsz. A szavak eredetének, alakulásának folyamatával pedig a nyelvészet foglalkozik.
2021. dec. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!