Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy nagyhatalmak közötti,...

Egy nagyhatalmak közötti, nukleáris fegyverekkel vívott háborút követően a Föld minden egyes négyzetcentiméterét halálos radioaktív sugárzás pusztítaná, vagy lennének olyan területei a bolygónknak, ahol még fenntartható lenne az emberi élet?

Figyelt kérdés
Ahol pár száz évig elvegetálhatnának a túlélők és azok utódai, hogy a globális mértékű sugárzás alábbhagyásával újra benépesíthessék a bolygót és új civilizáció(ka)t hozzanak létre?

2022. jan. 6. 09:42
A kérdező szavazást indított:
Maradnának élhető területek
Mindent ellepne a sugárzás
19 szavazat
1 2
 1/12 MDaniel98 ***** válasza:
84%
Szerintem maradnának élhető területek, de az atomháború után jóeséllyel bekövetkező nukleáris tél még ezeken a megmaradt élhető területeken is pokollá tenné az életet jó pár évre.
2022. jan. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
40%

Mármint néhány napig még maradnának élhető területek.

Utána jönne az, hogy aki bunkerbe ment, az túlélhetne pár hónapot.

Végül pedig, amikor ki kellene jönnie, akkor egy igen erős szelekció kezdődne, ami után drasztikusan megritkulna az emberiség, a maradék pedig elég jól bírná a sugárzást, ami időközben lecsökkenne.

2022. jan. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

Túlértékelik az atombombák maradó sugárzását az emberek, talán Csernobil miatt van így, nem tudom.

Sem, a szovjet(kazah) sem az amerikai(nevada) nukleáris teszt terület nem valami instant halálzóna. Pedig felrobbantottak pár száz bombát mindegyiken, és nem, nem csak föld alatt, volt ott nagyon sok felszíni teszt is. Egyik homokjában sem célszerű megfürdőzni, de nem is lett lakhatatlan a környéke, főleg nem pár száz km-el odébb. Az USA-ban pár év tízedig sugárzott a tej, meg is haltak miatta rákban jópáran.

Ha nem kap atomot mondjuk Kenya, Kongó, Argentína, Jamaica, Afganisztán, Új-Zéland, stb akkor ők is hasonlóképp járhatnak, megnövekvő rákos megbetegedések, átmeneti éhínség, ami a lakosság egy jelentős részének pusztulásával járna, de utána menne tovább az élet.

Ami a civilizációt illeti, az már nehezebb kérdés. Rengeteg felhasználható nyersanyag kerülne a birtokukba(vas, aluminium, réz, stb a gazdátlanná váló régiokban lévő épületekben járművekben, stb.) Viszont nyilván a gazdasági és technológiai szinten legfejlettebb országok nyírnak ki egymást, és a könnyen elérhető fosszilis energiahordozókból is jóval kevesebb van már, mint az ipari forradalom hajnalán.

2022. jan. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%
Kétlem hogy mondjuk Grönland célpont lenne bárkinek
2022. jan. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%
Igaz, ott hetek is eltelnének, mire a sugárzás meg a rossz idő megérkezne.
2022. jan. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%

Én is gondolkodtam már ezen, és úgy gondoltam Hawaii lenne az ideális, minden szárazföldtől messze.

Aztán rájöttem, hogy a japánok pont ott támadtak először a II. vh-ban az amerikai flottára (Pearl Harbor).

Szóval, még egy ilyen mindentől távoli szigetcsoport sem biztonságos. :C

2022. jan. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Déli sark.

Ott nem támad senki atommal, csak csákánnyal, és elég messze van mindentől.

2022. jan. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nono! A szél például szimplán érkezik, szórja a nyakadba a sugárzó port.
2022. jan. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%

Persze, de idő kell hozzá.

Azalatt többször megírhatod a végrendeleted, vagy belekezdhetsz az emberiség krónikájába is.

2022. jan. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%
Nagasaki és Hirosima is élhető hely. Háború után azonnal megkezdték az újjáépítést. A ground zero turista látványosság. A bomba ugyanis nem a földön robban mint egy tüzérségi lövedék hanem kb. 600 méteres magasságban.
2022. jan. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!