Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az anyag és az energia az...

Az anyag és az energia az ugyanaz? Ekvivalens fogalmak?

Figyelt kérdés

2022. febr. 22. 19:47
 1/10 anonim ***** válasza:
97%

Ez esetben az ekvivalencia azt jelenti, hogy bizonyos körülmények között az egyik a másikba alakítható és meg lehet mondani, hogy ha az egyik adott mennyiségű, akkor a másik mennyi lesz.

Minden más vonatkozásban nagyon nem ugyanaz. Gondolj arra, mit jelent egy tál sült oldalas, és mit jelent, ha beléd csap a villám.

2022. febr. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Engem a fizikai valóság érdekel, hogy ott ekvivalens-e a kettő. Ha belegondolunk, akkor a villám is csak részecskék "terjedése" nagyon leegyszerüsítve, tehát ugyanúgy anyagból van, fizikailag létező anyagból.
2022. febr. 22. 20:01
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
A "fizikai valóság" attól függ, milyen mélyre ásunk. Van az a mélység, amit még kutatnak a fizikusok. Egyelőre a két dolog nem ugyanaz, de számszerűleg megfeleltethetők egymásnak.
2022. febr. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

#2 ha így állsz hozzá akkor minden ekvivalens mindennel, mert minden anyagból van. Vagyis mindent vissza tudsz vezetni így arra, hogy "anyag". (Most az antianyagot ne keverjük bele) Azért szerintem így látható hogy rossz oldalról közelíted meg.

#1-el tudok amúgy egyetérteni teljes mértékben.

2022. febr. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
Bizonyos szempontok alapjan ekvivalensek, mas szempontok alapjan nem tekinthetoek ekvivalensnek.
2022. febr. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mik ezek a bizonyos szempontok? Addig én is eljutottam, hogy kijelentettem az ekvivalenciájukat, de mélyebb megértésre lenne szükségem.
2022. febr. 22. 22:57
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
A mélyebb megértéshez iratkozz be elméleti fizikus szakra.
2022. febr. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%

Egyszerű: a víz és a jég ugyanaz?

Ekvivalens fogalmak?

Hát nem.

De átalakíthatók egymásba.

Erről szól az anyag és az energia "megegyezése" is.

2022. febr. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 krwkco ***** válasza:
40%
Szerintem az energia és a tömeg az anyag két tulajdonsága. Mindenben egyszerre vannak jelen és az arányuk állandó: c^2.
2022. febr. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Mondok durvábbat: Az anyagok sem ekvivalensek:

Nem mindegy, hogy egy bableves, vagy egy darab bazalt van az asztalon.

Azt, hogy mi ekvivalens, azt akkor lehet megmondani, ha a szempontokat egyeztettük.

Az energia sem feltétlenül ekvivalens, nem mindegy, hogy találkozol egy egység fénnyel, vagy egy egység gamma sugárzással. Mind a kettő energia.

2022. aug. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!