Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A földi élet keletkezésével...

A földi élet keletkezésével kapcsolatban mi az általánosan elfogadott magyarázat napjainkban?

Figyelt kérdés
2022. márc. 3. 19:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
2022. márc. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Ezt ismerem. Azt hittem, van valami újdonság.
2022. márc. 3. 20:01
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán. Talán a Marson vagy a gázbolygók valamelyik holdján megtalálják majd a folyamat hiányzó elemét.
2022. márc. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

#3


Érdeklődve várom a fejleményeket.

2022. márc. 3. 20:07
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem maradt semmilyen nyoma a legelső élőlényeknek, ezért valószínűleg soha nem jutunk előrébb annál, mint hogy "ez egy lehetséges mód, ahogy történhetett".
2022. márc. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Na, de ha már belinkelted a Wikipédia cikket, akkor végigolvasom. Amint ránéztem, bőséges információkat tartalmaz, még tud nekem is újat mondani.
2022. márc. 3. 20:08
 7/22 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

#6


Ezzel kapcsolatban én annyit megemlítenék ,hogy sokszor érdemesebb az angol Wiki-t olvasni mert az az esetek többségében pontosabban fogalmaz, több mindent ír s kisebb eséllyel lesznek elavult esetleg téves infók. Azt nem tudom ,hogy pont az abiogenezissel kapcsolatos cikkekre igaz-e, gondolom az.

2022. márc. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
A “vita vitalis” elmélet rég megdőlt, igazából csak szénvegyületek vagyunk, nagyon bonyolult kémiai reakciók egysége és működő fizikai gépezetek. Az élet nem más, mint fizika. Előbb utóbb a fizikai törvényeknek megfelelően idővel úgyis kialakult volna az “élet”, persze ehhez szükség volt egy szerencsés konstellációra is, pl. anaerob légkör. A pontos okait a mai napig kutatják, de a “szerves anyag” az nem különb a szervetlentől, ez középiskolai tananyag.
2022. márc. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Elnézést, helyesen “vis vitalis”.
2022. márc. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Teljesen laikusként (tudományos érdeklődéssel) számomra az a nagy kérdés, hogy az első RNS/DNS-alapú élőlényeknek mi lehetett az elődje, milyen óriásmolekula lehetett, ami elkezdett valami egyszerű módon reprodukálódni. Vagy elképzelhető, hogy az első "valamik" (az élet definíciójának határán) még nem is tudtak reprodukálódni, először egy nagyon egyszerű anyagcsere alakult ki?
2022. márc. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!