Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem lehet gyomortükrözés...

A nagy Levin kérdése:

Miért nem lehet gyomortükrözés után vért adni?

Figyelt kérdés
Egy kollégám volt gyomortükrözésen, ahol azt mondták neki a vizsgálat után, hogy fél évig nem adhat vért. Nem vagyok orvos, de sem biológiai, sem logikai összefüggést nem látok a kettő közt.

2022. ápr. 1. 20:50
 1/6 krwkco ***** válasza:
100%

Engem is meglepett, de valóban szerepel a véradással kapcsolatos tájékoztatóban:

– fél éven belül: tetoválás, testékszer, akupunktúrás kezelés, füllyukasztás, eszközös vizsgálat ( pl. gyomortükrözés)

A környezetéből úgy tűnik, hogy fokozott sérülés- és fertőzés-veszélynek tekintik.

[link]

2022. ápr. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 EagleHUN ***** válasza:
100%
Így van fokozott fertőzésveszélynek tekintik, mert pl ha az eszköz nem volt steril akkor lehet "szép" kórházi mindennek is ellenálló bacikat összeszedni.
2022. ápr. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A szondára hivatalosan előírt sterilizálási eljárás van. Kissé abszurdnak hat, hogy ily módon lényegében kétségbe vonják a szonda sterilizálásának 100%-os mivoltát.


Ráadásul a véredényekhez viszonyítva a gyomor egy erős fertőzésgátat alkotó szerv, hisz gyakorlatilag mindenféle nem steril eledel-féléket rak bele a tulaja napi rendszerességgel!

2022. ápr. 2. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A fertőzésveszély logikusnak tűnk, bár ugyanettől a kollégától tudom, hogy az eszköz fertőtlenítése 45 percig tart, ami elég alaposnak tűnik.
2022. ápr. 2. 16:40
 5/6 EagleHUN ***** válasza:
100%

Jól látjátok vélelmezhető hogy az ilyen eszközökre az előírások és eljárások is elég alapos fertőtlenítést eszközölnek.


Csakhogy ott az emberi tényező.

Bárki bármikor hibázhat. Nem tartja be valamiért az előírást stb...

Ha nem lenne ilyen akkor nem lenne annyi szomorú kimenetelű kórházi fertőzés sem...

Szóval szerintem jogosan vonja kétségbe a sterilitást.


És van amitől az emésztőrendszer sem véd meg. Főleg ha például heges sérült beteg stb, nem véletlen szondáznak embereket ilyenkor nem ad-hoc.

2022. ápr. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

EagleHUN - érteni vélem a mondanivalódat, de valahol mégis furcsának hat az egész, hisz a gyomrunkba többnyire nem steril dolgokat rakunk - kivéve ha csontvelő-átültetéses terápián vagyunk!


Ráadásul Kende úr híres könyve megerősítette azt a nyílt titkot, hogy az orvosi műhibák jelentős része afféle szándékos zsarolás vagy félelemkeltési céllal történik az egészségügyben!


Mellesleg a szomszéd országban voltam nemrég kétféle típusú gyomorszondázáson is (szájon és orron keresztül) 3 alkalommal, és nem közöltek velem ilyen igényt, hogy tartózkodjak a véradástól.

2022. ápr. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!