Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha az ember megiszik mondjuk...

Ha az ember megiszik mondjuk 1dl étolajat, azt így ebben a formában meg tudja emészteni a szervezet?

Figyelt kérdés
2010. szept. 14. 22:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg igen. A duodenumba érve az epe emulgeálja, a hasnyál meg elbontja. De nem tesz jót, és szerintem hasmenés lenne a vége... Mint általában a nagyon olajos/zsíros dolgok evése után (egyszer megfuttatott egy palacsinta, egész este hasmenésem volt, csak mert nem kevés olajon lett kisütve...:S )
2010. szept. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen nem tudnád megemészteni, mivel túl tömény. Viszont teljesen átmenne rajtad, és vinne magával mindent. Még azt is, amit meg sem ettél :P
2010. szept. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Az emésztőrendszernek van egy kapacitása. 1dl étolaj túl van a kapacitáson annak rosszullét lesz a vége a szervezet túlterhelődik.
2010. szept. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én többször megittam már 1,5dl oliva olajat tisztitó kúra részeként.

Az hogy hjasmenés szempontjából milyen a hatása azt nem tudom, mivel előtte keserű sót is szedtem az ugye alapban meghajt, de az undoron (megiváskor) kivül nem okozott nagyobb gondot.

2010. szept. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
én biztos sugárban hánynék tőle
2010. szept. 15. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
1 dl étolaj az nem sok,annyit akkor is bevihetsz a hasadba,ha olajban sült/rántott húsokat eszel mondjuk olajban sült burgonyával,merthogy sütés közben ezek is magukba szívják az olajat és nem is keveset.
2010. szept. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
én szoktam időnként rendszeresítve inni két decit. nekem nincs tőle bajom, pedig amúgy abszolút zsírmentesen étkezem. hasmenés nincs, csak könnyebb és puhább tőle a széklet.
2010. szept. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdeztem, mert nem vagyok egy nagy evő, baromi nehéz tartanom azt a kalória mennyiséget, ami ahhoz kelljen, hogy hízzak. Gyakran a 2000-ig sem jutok el (számolni szoktam). És azért 100g étolaj a 900kilokalóriájával megdobná kicsit :)


Persze, mekis kajából tudnék én napi 3-4000 kalóriát is megenni, csak ki az, aki ki tudja fizetni. A legjobb kcal/Ft aránya az étolajnak van.

2010. szept. 15. 09:09
 9/13 anonim ***** válasza:

ha a kalóriát számolod, lehet így is jó. én úgy tartom magam 50kg felett, hogy este eszek, 8, 9 körül. ez is lehet egy megoldás. én sem vagyok nagy evő, és ennél vékonyabb nem igazán szeretnék lenni. nálam eddig ez bevált.

az olaj különben szerintem egészséges, még így is, ha iszol egy kicsit minden nap. bőrnek is jót tesz.

2010. szept. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Megittam 0,5dl-t, és mindjárt hányok :S

Kib@szottul undorító :S :S

2010. szept. 15. 17:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!