Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Gyógyítható ilyen módon a...

Gyógyítható ilyen módon a laktózérzékenység?

Figyelt kérdés
Sokáig nem tudtam tejet inni, de egyéb tejtermékeket sem, mert felpuffadt a hasam, rosszul voltam. A laktózmentesektől nem, pár héttel korábban viszont megkívántam a zsíros tejet, és azóta literszámra iszom. Kezdetben egy két pohárral, és fokozatosan elértem azt, hogy nem vagyok rosszul a tejtől, a tejtermékek is finomabbak, mint valaha. Az benne lehet a pakliban, hogy fokozatosan rászoktattam a szervezetemet a laktózra, és elmúlt az allergia?
2022. ápr. 10. 09:24
 1/5 anonim válasza:
7%
Nekem egy barátnőm laktózérzékeny volt és a nagymamája elég "régimódi" és azt mondta, hogy nem létezik olyan, hogy laktózérzékenység és hogy ezt is csak kitalálták és elkezdett fokozatosan egyre több tejterméket enni és most már egyáltalán nem laktózérzékeny. Szerintem simán lehet, hogy elmúlt.
2022. ápr. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 krwkco ***** válasza:
100%

Találtam olyan ujságcikket, ami szerint a tejcukor érzékenység szoktatással csökkenthető, de a tejfehérje-allergia nem.

[link]

[link]

2022. ápr. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 sadam87 ***** válasza:
100%

"Az benne lehet a pakliban, hogy fokozatosan rászoktattam a szervezetemet a laktózra, és elmúlt az allergia?"

A tejcukorérzékenység nem allergia! Létezik tej allergia is, de az egy egész más dolog, mint a laktóz érzékenység. A laktózérzékenységet az okozza, ha az ember szervezete (jellemzően felnőtt korban) nem termel laktáz (tejcukor bontó) enzimet. Emiatt a laktóz nem bomlik le, nem tud felszívódni a bélből, és a vastagbélbe kerül, ahol a baktériumok túlpörögnek tőle.

Tudtommal a laktóz intolerancia nem gyógyítható. Biztos, hogy laktózérzékenységed van? A tünetek ráillenek, de van más típusú tejérzékenység is. Például a tejallergia általában gyerekkorban jelentkezik, és idősebb korban általában megszűnik. (Leggyakrabban már gyerekkorban kinöveik.)

2022. ápr. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha valamit nem tudsz megemészteni - akkor azt nem tudod megemészteni akkor sem, ha fejre állsz.

Míg az allergia kicsit másképp működik: az csak fokozódik, ha erőlteted, és a végén bele is halhatsz.

Egyikkel sem érdemes játszani.


Amúgy ma már lehet kapni tejkészítményeket laktáz enzimmel is, és ezt azok is tudják emészteni, akik alapból nem termelik ezt az enzimet.

2022. ápr. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Van olyan tejtermék, amiben gyakorlatilag nincs laktóz, ha azoktól is ugyanolyan rosszul voltál, akkor az nem laktóz intolerancia.
2022. ápr. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!