Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen kémiai anyagokból áll...

Milyen kémiai anyagokból áll az élő szervezet? Tudok ilyen anyagokat vásárolni valahol?

Figyelt kérdés
Tudom hogy az emberi test nagyrészt oxigénből, hidrogénből, meg szénből áll, de biztos vannak egyéb összetevők, mint foszfor, vas, stb. Azt találtam ki, hogy szeretném létrehozni az életet ezekből az anyagokból. Tehát, egy befőttes üvegbe öntenék vizet, raknék bele szenet, meg minden egyéb olyan anyagot amik szükségesek lehetnek az élet kialakulásához, és kitenném a napra a befőttes üveget (persze ha nagyon meleg lenne akkor azért behoznám, télen meg alapból bent tartanám), és kíváncsi lennék, ahogy telik az idő (akár évek is) kialakulna e ott bárminemű élet. Akár növények, makro organizmusok, gombák, stb. Csak akkor kellenének nekem anyagok. De nem hiszem hogy tudok olyan csinálni, hogy bemegyek a boltba és kérek két gramm ként, meg fél deci higanyt :D Tudom, a legtöbb dolog előfordul a természetben, tehát a földben, a homokban, stb. De az úgy csalás lenne két marék földet belerakni a befőttes üvegbe, mert az már eleve tele van élettel. Rovarok, növényi részecskék, stb. Én a nulláról szeretném az életet megteremteni, vagy legalábbis kicsit megnehezíteni e folyamatokat.

2022. ápr. 11. 16:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát, mint ahogy az egyik válaszoló írta, már pusztán a víz önmaga elég ahhoz, hogy kialakuljon benne az élet, algásodás"

Önmagában a víz pont nem elég. Hanem a víz, a benne lévő szerves anyagokkal és mikroorganizmusokkal fog pl algásodáshoz vezetni.

2022. ápr. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Igen, olyan terráriumot akarok, de úgy, hogy kezdetben semmi ne legyen benne LÁTSZÓLAG. Tehát, ez a lényege, lehet hogy rosszul fogalmaztam, de LÁTSZÓLAG ne legyen benne semmi élő. Ne futkossanak benne bogarak, ne meredezzenek benne növények, stb. Még talán azzal is kiegyezek, ha földel is feltöltöm, de akkor előtte át kell szitálnom hogy ne legyen benne meglapuló rovar, vagy ilyesmi. És kíváncsi lennék, milyen belső körforgás alakul ki. Talán beledobálnék pár rohadó gyümölcsöt meg letépett gyomot. És tényleg, több évnyi távlatra gondoltam. Csak azt akarom, hogy minél több különféle anyag legyen abban a terráriumban.
2022. ápr. 11. 17:50
 13/16 A kérdező kommentje:
11-es, az esőtároló hordó vize megteszi majd. Abban igen nagy csudaságok szoktak előfordulni. Láttam abban már olyan lényeket, amelyeket a mai napig nem tudok felfogni. Ilyen rohadt nagy zebracsíkos csúszómászót például.
2022. ápr. 11. 17:55
 14/16 Z003 ***** válasza:
100%

Ebben az esetben azzal jársz a legjobban kezdésnek ha egy nagyobb befőttes üvegbe raksz pár centi homokot vagy sódert alulra majd rá 3-5 cm virágföldet. Ez elég jó alap lesz kezdésnek, a növényeket sem kell túlgondolni szedj pár moha darabot és rakd az üvegbe. Utánna locsod meg úgy hogy ne álljon a vízbe hanem hogy épp csak beszívva tudja tartani a föld.

És lényegében kész, viszont az már az üvegben kikelő/előmászó bogarak, férgek valószínűleg nem lesznek túl nagyok, így ajánlatos egy nagyító is hozzá.


Egy ilyen zárt ökoszisztéma életképes lehet akár 1-2 évig is, de a legtöbbjük 2-3 hónap alatt kipusztul. Ha hosszabb ideig élő projekteket szeretnél ahhoz több alaptudás kell, valamint precíz tervezés.

Tanuláshoz ajánlom ezt a csatornát (angoltudást igényel, sajnos nincs sok magyar nyelvű tartalom a témában): https://www.youtube.com/c/WorcesterTerrariums/videos

2022. ápr. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Z003 ***** válasza:
100%
+ azt elfelejtettem hogy lezárás után nem kell (vagy inkább nem szabad) a benne lévő élőlényeket semmivel sem etetni, vagy itatni. A rendszer önfentartó, mivel a benne lévő élőlények olyan kicsik hogy nem igényelnek külső beavatkozást. Csak akkor szükséges a beavatkozás ha már minden kihalt benne vagy mondjuk egy növény kitölti a teljes életteret.
2022. ápr. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen kísérleteket csinálnak, és volt már olyan, ahol a kifejlődő közösség túlélte az évet.

Nem egyszerű jól megcsinálni, az biztos.

2022. ápr. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!