Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A T és B limfociták hol...

A T és B limfociták hol termelődnek megszületés után?

Figyelt kérdés
A tankönyvem azt írja, hogy megszületés után átkerülnek az őssejtjei a nyirokrendszerbe. Ha igen, akkor a nyirokszervekben hol termelődnek a T és B sejtek?

2022. ápr. 17. 00:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden vérsejt a csontvelőben képződik. Érés után kerülnek csak a nyirokrendszerbe. Valamelyik érése alatt átkerülhet nyirokszervbe(a T).
2022. ápr. 17. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%
A T limfocitáknak a csecsemőmirigyhez (thymus) van valami közük, a B limfocitáknak pedig egy Bursa Fabricii nevű valamihez, ami esetleg egy magzati szerv, vagy ilyesmi, és ezek ott érnek, vagy mi. Kb. ennyi marad meg minden orvosnak ebből a kora medikus kori ismeretanyagból.
2022. ápr. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nekem érettségire kell, de köszi:D
2022. ápr. 17. 22:21
 4/6 A kérdező kommentje:
Az a Bursa Fabricii nem csak a madaraknak van?
2022. ápr. 17. 22:22
 5/6 sadam87 ***** válasza:
100%

#4

De, a Bursa Fabricii csak madarakban van, az emberben a B limfociták a csontvelőben érnek. Egyébként az 1. válaszoló jól írja. Az őssejtek a csontvelőben maradnak. A B sejtek érése is a csontvelőben történik. A T sejtek viszont az érésük során átkerülnek a thymusba, ahogy az 1. is írta.

2022. ápr. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Kedves második...igen pont ezért olyanok az orvosok amilyenek..XD

Mert nem látják be, hogy az immunológia baromi fontos lenne nekik és hát orvosin se kérik eléggé számon és valóban asszem 2. évben van (én oktattam) és jól elfeledik...de azért a válaszod után remélem nagyon hogy te nem vagy orvos :D

2023. márc. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!