Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi van, ha a fizikai valóság...

U. Xorter kérdése:

Mi van, ha a fizikai valóság nem ismer negatív számokat, ez csak a különböző, kizárólag pozitív sebességgel haladó inerciarendszerek egymáshoz viszonyulásából ered?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem, hogy a fizikai térben van egy (teoretikus és abszolút) 3D-s koordináta-rendszer, melynek az origójától folyamatosan távolodunk. Ki-ki más sebességgel a maga inerciarendszerében. És ezekből a sebesség( vagyis gyorsulás)különbségekből adódik a vélt vagy valós látszat, hogy minden irányba, így az origó felé is haladunk, bármerre is legyen az. Ez lehetséges?

2022. ápr. 18. 00:00
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Nehéz eldönteni, hogy ez a nap első vagy utolsó teljesen értelmetlen kérdése.
2022. ápr. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 krwkco ***** válasza:
100%

Ha egy, az x tengely irányában gyorsan távolodó pontra tesszük át az origot, akkor az x irányú sebességek tényleg mind pozitivak lesznek. De az y és z irányokban továbbra is szükség lesz a negatív értékekre.

Egyszerre csak egy irányt tudunk pozitivvá tenni.

2022. ápr. 18. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

A koordinátarendszerek egymásba transzformálása egy létezö dolog. Könyörgöm, elöbb tanuld meg az alapokat és utána próbálj valamit kitalálni, mert ez így halálos…a második felét nem is igazán értem a kérdésednek, igazából az elsör sem… tudom én vagyok csökevényes értelmi képességekkel megáldva, és Corter pedig a foteltudós aki együltö helyében megoldást ad a világ dolgaira.


Ma kutatni nem fogsz tudni milliárdos berendezések és csapat nélkül, a matematikában van esélyed foteltudósként, de ahhoz meg kell tanulnod elöször, amit már felfedeztek.

2022. ápr. 18. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Megmernèm kockáztatni, hogy internet nélkül még azt sem érted, hogy ez miként jön ki:(ált isl. anyag, de max középsulis - szóval ezen gondolkodj elöbb ne pedig a hülyeségen)


1/a+1/b=(a+b)/(ab)

2022. ápr. 18. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább ez a valóság. De a tudomány negatív számokkal fejez ki valamit. Nem hiszem, hogy van jelentősége, olyan, mint pl egy nyelv. Kitaláltak betűket, szavakat, ezt értjük. Ha más szót találtak volna ki, akkor azt értenénk.
2022. ápr. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én sose tudom eldönteni, hogy a kérdező egy jól fejlett troll, vagy ennyire ostoba. Bár egyik se jobb.

És milyen legyen ez a koordináta rendszer? Hogyan tudnád definiálni? Lépjünk már túl azon, hogy derékszögű descartes-i koordinátarendszerekben gondolkozol. És miért lenne előny ha lenne egy "abszolut koordináta rendszer"? Azon miért ne lehetne negatív írány? Negatív irányban nem lehet távolodni?

Mi van ha bázisvektorrendszert váltunk? Nagyon zavaros amit kérdeztél.

A fizikai tér azért "szép" mert a szabályai függetlenek aztól, hogy milyen koordinátarendszert választunk. Ez lehet egy descartes-i derékszögű, lehet egy polár koordinátarendszer, lehet olyan amelyikben nem merőlegesek a bázisvektorok. Egy a lényeg, hogy 3 adat határoz meg egy pontot egyértelműen. Azt kéne végre felfogjad, hogy a fizikai világ az egy dolog, és erre próbálkozunk különböző modelleket alkotni, hogy le lehessen írni egyértelműen a világban megfigyelt dolgokat. A való fizikai világban nincsenek koordináták, koordinátarendszerek, origó meg semmi. Ezek mind eszközök arra, hogy leírjuk amit látunk és megfigyelünk. Pl. a krumpli világában nem létező fogalom a villa. Mégis amikor megesszük a krumplit villát használunk mint eszközt, mert azzal egyszerűbb megenni úgy, hogy ne legyünk koszosak. Ugyanez a koordináta rendszer és a fizikai tér kapcsolata. A fizikaitérnek nincs koordináta rendszere, az olyan mint az előző példában a "villa" ez kell ahhoz, hogy megtudjuk "enni". De látszik ez nem megyen neked. Ezt hívják absztrakciós képességnek.

2022. ápr. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
@krwkco, úgy képzeltem el a dolgot, ahogy mondod, csak három komponensre: az origó közel c-vel távolodik a világtól. Egy ilyen modellben, közel c-vel közlekedik minden tárgy mind az x, y és mind a z tengelyeken. És ami látszólag a másik irányba megy, az csupán lassabban távolodik az origótól. Egy ilyen rendszerben nem szükséges negatív számokat használni a fizikai pozíciók "abszolút" komponenseire.
2022. ápr. 18. 17:10
 8/9 anonim ***** válasza:

A bajok akkor kezdődnek, mikor ez ember elkezd "elképzelni". Sokkal hatékonyabb elkezdeni tanulni.

Hogy mást ne mondjak, a fizikai valóságot, mint sebességet meg holmi inerciarendszert elképzelni, ez az a pont, ahonnan nem érdemes folytatni. Hibás kiindulásból csak még hibásabb eredmény keletkezhet.

2022. ápr. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 krwkco ***** válasza:

#7

Egy pillanatra megzavarja az embert a közel fénysebesség. De egy derékszögű koordinátarendszerben szerintem úgy is kellenek a negatív komponens értékek. Márpedig muszáj komponenseket használni, mert annak nincs értelme, hogy egy vektor negatív vagy pozitív.

Szóval, az origo x irányban majdnem fénysebességgel távolodik. Ha egy test y, a másik -y irányban mozog, akkor ezek a komponensek a távolodó koordináta rendszerben ugyan lecsökkennek a c sebességkorlát miatt, de továbbra is ellentétes előjelűek maradnak.

2022. ápr. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!