Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Azt mondják, ha májusban esik...

Azt mondják, ha májusban esik az eső, nagyon meleg lesz a nyár - ez azt jelenti, hogy idén normális nyarunk lesz?

Figyelt kérdés

Volt olyan, hogy májusban még hosszú nadrágban voltam meg zokniban, mezitlábas balerinacipőben lefagyott a lábam és még június közepéig is előfordult, hogy melegebben kellett felöltözni és olyankor a nyár kibírhatatlan volt, kimentem az utcára júliusban vagy augusztusban és nem kaptam levegőt.


Most meg pl rövidgatyában meg pólóban járkálok, ma szandál volt rajtam, pedig még csak május közepe van. Szombaton meg már 29 fok lesz.


Tehát ez azt jelenti hogy normális nyár lesz amikor meleg lesz és nem kánikula?


2022. máj. 15. 20:49
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
Semmire nem lehet következtetni.
2022. máj. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen összefüggés. Egy-két hónapra előre általában már azok az előrejelzések is befuccsolnak, amik csak annyit próbálnak mondani, hogy nagy átlagban melegebb idő lesz-e, vagy hűvösebb.

Mindenféle májust követhet mindenféle nyár, rengeteg példát találni minden kombinációra. Egyébként átlaghőmérsékletet tekintve az eddigi legmelegebb május a 2003-as volt, az eddigi legmelegebb nyár pedig szintén a 2003-as.

2022. máj. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 EagleHUN ***** válasza:

Voltak úgymond népi jóslatok. Amik a maguk idejében még olykor olykor működhettek is egy ideig, mivel nagyon hosszú időszakot felölelő megfigyelésekre alapozták. (Időképen megtalálod, Orbán napi és Medárd napi ami mostanában lesz majd és van rá ilyen jóslás. )


De a klíma nagyon megváltozott és egyre gyorsulva változik sajnos.

Így már az ilyen jellegű hetekre hónapokra való előre jóslásra nemigen lehet adni.

2022. máj. 16. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#3 Sosem lehetett hetekre-hónapokra előrejelzést adni, se most, se régen. Amiről pedig nincs ismeret, ott működésbe lépnek a babonák és hiedelmek, és gyakorlatilag a népi jóslások is ezek közé tartoznak. A "nagyon hosszú időszakot felölelő megfigyelések", az igazából egy-egy közösség legfeljebb egy-két emberöltőre visszatekintő, igen szelektív emlékezete volt. A medárdi jóslást kb. 20-25 évvel ezelőtt tudományos cikkben is megcáfolták, a mérések szerint semmi összefüggés nincs a Medárd napi csapadék és az azt követő 40 nap csapadékanomáliája között.
2022. máj. 16. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!