Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha pl a karizom a megterhelés...

Ha pl a karizom a megterhelés alatt áll, majd a megterhelés megszűnik és az ember rögtön érzi a megkönnyebbülést, a húgyhólyag záróizma megterhelése után miért csak percek múlva érzi az ember a megkönnyebbülést?

Figyelt kérdés
Amikor cipelek valamit és végre lehetem, kb azonnal jön a megkönnyebbülés. De ha nagyon tele van a hólyagm és elmegyek a wcre, kiürül a hólyagom, akkor utána semmit nem érzek, csak pár perc múlva meg érzem a megkönnyebbölést.
2022. máj. 20. 15:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ahogy elkezdek pisilni, azonnal érzem a megkönnyebbülést.
2022. máj. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miről beszélsz, a pisilés első pillanatától kezdve érezni ahogy megkönnyebbül az addig feszülő hólyag.
2022. máj. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
1, nekem a feszítő érzés szünik meg olyankor, az kellemes, de a megkönyebbülés csak percekkel azután jön hogy üres a hólyagom. Akkor ezzel csak egyedül vagyok?
2022. máj. 20. 16:35
 4/9 A kérdező kommentje:
De ilyenkor nem a záróizomban van a megkönnyebülés? Mármint az zárje el a 2 deciliter vizeletet, nem?
2022. máj. 20. 16:37
 5/9 sadam87 ***** válasza:
100%
Nem tudom, de arra tudok tippelni, hogy esetleg begörcsölhet a záróizom a nagy erőlködéstől.
2022. máj. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Lehet túl sokáig tartogattad s emiatt kellett egy kis idő míg jön az érzés. Gondolom ez olyasmi mint mikor szintén sokáig tartogatod, jön a pisilhetnék de az illemhelyre érve alig sikerül nekilátni a dolognak (mert túl sokáig, túl erősen kellett tartogatni s kell egy kis idő az ellazuláshoz).
2022. máj. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Mondjuk ebben van valami, így már világos. Most hogy jön a jó idő, nagyon sok vizet megiszok és van hogy épp olyan munkában vagyok hogy nem tudok szünetet tartani vagy ha az utcán vagyok akkor ki kell várnom amíg találok egy wct vagy amíg hazaérek, tehát egy bizonyos időt még várnom kell.


Akkor ezek szerint begörcsölhet és ezért késik az érzés.


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

2022. máj. 20. 17:19
 8/9 sadam87 ***** válasza:
100%
Mondom, ez csak egy személyes tipp, nem biztos, hogy tényleg így van!
2022. máj. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Én is csak tippeltem, nem tudhatjuk biztosra. Szerintem ha többször, indokolatlanul jelentkezik lehet nem árthat konzultálni orvossal. Na nem ijesztgetni akarlak, ne értsd félre.
2022. máj. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!