Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért van az egyetlen hatékony...

Miért van az egyetlen hatékony gyógyszer, az antibiótikum kvázi betiltva?

Figyelt kérdés

Azért mert túl hatékony?


Gyerek koromban 2-3-4 nap alatt kigyógyultam a betegségekből hála az antibiotikumnak, most meg eldöntötték, hogy 3-4 hétig szenvedni hagynak ráfogva hogy ez “vírusos” fertőzés az antibiotikum szhart sem ér.


Tényleg ki vagyok ábrándulva a pharmából, de a birka emberiségből is aki ezt megengedi.


2022. máj. 22. 15:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Az antibiotikumok viszonylag nem régen kifejlesztett gyógyszerek, a penillilint 1928-ban "találták meg", és még sok évtized eltelt, mire a mai trendek kialakultak az antibiotikumok használatáról.

Kis kitérőt téve, évtizedekkel ezelőtt gyógyszerként alkalmaztak olyan készítményeket, amelyeket mára már be is tiltottak, kiderült, hogy függőséget okoznak, ma már kábítószereknek minősülnek, nem gyógyszernek.

Az antibiotikumokkal is valóban az történt, hogy minden megfázásos, gyulladásos tünetre felírták, és a gyógyulási ráta valóban javult, csakhogy évek múltán látványosan vissza esett, folyamatosan variálni kellett az antibiotikumokkal, mert a régebbi fejlesztések hatékonyság folyamatosan lecsökkent.

Elég hosszú kutatások után jotott el oda a tudomány, hogy felismerje, az antibiotikumokat nem szabad korlátozás nélkül etetni az emberekkel, annak veszélyei is lehetnek.

A vírusokat nem öli meg az antibiotikum, de a vírusfertőzéseket kisérő, követő bakteriális felülfertőzésre valóban hatásos, csakhogy a baktériumoknál is beindulnak a védekező folyamatok, és idővel kialakulnak az antibiutikumnak ellénálló baktérium törzsek.

Ezeket az ellenálló baktériumokat már nem pusztítja a megszokott készítmény, újabb verzió kell, de mindennek van határa, nem lehet végtelen számú antibiotikumot kifejleszteni.

Ki emlékszik ma már a '80-as évek két sláger készítményére, a Vegacilin, Maripen azért tűnt el, mert teljesen hatástalanok lettek.

Az antibiotukomok egyes embereknél évek múltán autoimmun betegségeket is okozhatnak - erröl is évtizedes kuatással bizonyosodtak meg.

Egy felnőtt ember testében 3-5 kilogramm baktérium él, amire az embernek szüksége van, nélkülük felborul a szervezetében az egyensúly, emésztési zavarok, rossz közérzet, alvászavar, stb lesz a következmény.. márpedig az antibiotikumok ezeket a szükséges baktériumokat is támadják.

Válaszul beindul a szervezet védekező rendszere, csakhogy nem mindíg sikerül beazonosíteni a betolakodót, és előfordul, hogy a védekezés a szükséges elemeket támadja, kialakul az antiimmun betegség, amitől megszabadulni már nehéz.

2022. máj. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Gugu Gabor ***** válasza:
68%

Ajánlott irodalom


[link]

2022. máj. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
És miért nem mész el személyesen az orvoshoz?
2022. máj. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

13


Nem lehet. Ebben az országban ahol én élek (Nyugat) a pandémia bedöntötte az egészségügyi rendszert teljesen, túl van terhelve mert 2 évig megszállottan csak a. Covidot ismerték el betegségnek. Most meg hatalmas a várólista még egy sima telefonhívásos időpontra is.

2022. máj. 23. 07:29
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Melyik ország ez, ha szabad kérdezni?
2022. máj. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

15


Nem mindegy?

2022. máj. 23. 11:24
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
De, végeredményben teljesen mindegy, csak fura, mert én egyetlen nyugati országról sem hallottam ezt. Ezért lettem volna kíváncsi rá, mert érdekesnek találom ezt az infót. Szóval melyik ország ez?
2022. máj. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
100%
Nekem meg az is furcsa, 30-40.évvel ezelőtt, amikor mandulagyulladásra elég sűrűn kaptam antibiotikumot, soha, senkinek nem volt hasmenése a gyógyszer miatt. Ma, ha még ugyanazt a hatóanyagú gyógyszert kapom, hasmenésem van, kell mellé szedni probiotikumot is. Hogy van ez? Mások is ezt mondják. Kedves kérdező! Más tünetei vannak a vírusos, és más a bakteriális fertőzésnek. Gondolom, így tippelt az orvos. Azért nem ártott volna egy vizsgálat. De a mai orvosok nagyon kényelmesek, alig akarnak meg mozdulni a számítógép előtt, látszik hogy unják az egészet. Na meg telon keresztül gyógyítanak mint Gyurcsok József sámán, anno. Kész röhej ez az egész..
2022. máj. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

18


Pontosan. Nagyon gagyi szintet ütöttek meg az orvosok. Semmi szív nincs benne.


Ezért diagnosztizálnak későbbi stádiumban betegségeket mint néhány évtizede. Még az elavult gagyi technológiákat sem tudják olyan hatékonysággal használni mint régen.

2022. máj. 29. 18:30
 20/20 anonim ***** válasza:
Ez eddig jó sok ország!
2022. máj. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!