Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen bizonyítékok vannak...

Milyen bizonyítékok vannak arra, hogy a Föld NEM lapos?

Figyelt kérdés

#Laposevagysem #Perszehogylaposmimaslenne
2022. jún. 16. 15:02
1 2 3 4 5
 31/45 A kérdező kommentje:
30: igen, én is láttam képeket. Sőt olyan képet is láttam, hogy egy zsiráfnak elefánt feje volt. Lehet nem Photoshop volt?
2022. júl. 7. 11:05
 32/45 sadam87 ***** válasza:

#26

"Mert a Hold is ugyan úgy lapos?"

Aha, szupi. De akkor:

1. Hogyan is alakulnak ki a holdfázisok?

2. Miért nem látszik soha sehonnan korong alakúnak.

3. Miért nem mindig ugyanazt az oldalát látjuk?

[link]

2022. júl. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
A #27-es fánkföldes elméletem azt hittem nagy sikert fog aratni 😉
2022. júl. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 A kérdező kommentje:
26: hiszen korong alakúnak látszik, és mindig ugyan azt az oldalát látjuk…
2022. júl. 7. 15:29
 35/45 sadam87 ***** válasza:

#34

(Gondolom nekem szólt.)

Elnézést, a 2. pontot elírtam. Ezt akartam írni:

Miért nem látszik soha sehonnan ovális alakúnak?

A 3. ponttal kapcsolatban ha esetleg megnyitnád a linket, rögtön látnad, hogy nincs igazad.

2022. júl. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 A kérdező kommentje:
35. Ne haragudj, de a Wikipédia nem szolgál bizonyító erővel.
2022. júl. 7. 16:27
 37/45 sadam87 ***** válasza:

#36

Nem gond. Mivel látom, úgyis csak a sajat szemednek hiszel, ülj ki esténként, és figyeld a Holdat!

A holdfazisokat tovabbra is nagyon várom, hogy hogyan magyarázod lapos Hold esetén!

2022. júl. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 Kólauborkával ***** válasza:
Illerve csak nézd távcsövel az eget, amint meglátsz egy tányérra hasonlító égitestet (állításod alapján elképzelhetetlwn, hogy ne látnál majd) gyorsan fotózd le. Nobel díjas szerintem nem leszel, de a fizikába valamit biztos elneveznek majd rólad.
2022. júl. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 Gofrisütő ***** válasza:
67%
Ha a hold korong alakú lenne, akkor a föld szélén lévő országokban nem tűnne gömbnek. Ezt mivel magyarázod. Ja és a kedvencem, a napfogyatkozás. A hold a te elméleted szerint nem kerülhet a nap elé. A csillagok forgását minden oldalon egy irányba kéne látni, de a föld másik oldalán mégis az ellenkező irányba forog, mert nem a csillagok forognak, hanem a föld. A hullámos érved egyenesen baromság, mivel az effekt akkor is megfigyelhető, ha a legnagyobb hullám is kissebb, mint a hajó. Az érveid alapján elég síkagyú vagy, de mit várunk egy laposföldestől.
2022. júl. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
Minek ilyen bonyolult dolgokba belemenni mikor csak körbe kell nézzél hogy lássad??? Sose fogom megérteni hogy az emberek hogy tudnak ilyen mértékbe dolgokat ignorálni ami folyamatosan előttük van.
2022. júl. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!