Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Láttátok a bolygó együttállást?

Láttátok a bolygó együttállást?

Figyelt kérdés
Én hiába felkeltem 3 kor nem láttam semmit az égen csak a Hold és csillagokat. Fél 4 kor meg már világos az ég.

2022. jún. 22. 16:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Nem holnap lesz?
2022. jún. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
legalabb ket hetig tart
2022. jún. 22. 17:54
 3/14 anonim ***** válasza:
Ja, bocs... :) Csak fél füllel hallottam ma a rádióban, és azthittem, hogy holnap hajnalban kell kimennem a hármashatárhegyre...
2022. jún. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

"csak a Hold és csillagokat"

Szerintem a "csillagok" között voltak a bolygók is. Ránézésre nincs nagy különbség, tudni kell, melyik fénylő pont mi az égen.

2022. jún. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%

Nem láttam és nem is vagyok hajlandó emiatt hajnalozni. A látvány kb. semmitmondó, a szenzáció az együttállás, ami csillagászatilag ritka esemény. De az esztétikája kb. pont olyan, mint bármelyik éjjeli égbolté.


"3 kor nem láttam semmit az égen csak a Hold és csillagokat"

Akkor a Vénusz még nincs elég magasan, de kb. láttad az eseményt, Igen, ennyi az egész.

2022. jún. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
55%

Hát... a modern kor gyermekei.

Sajnos nem lesz piros nyíl az égbolton, valamint senki nem fogja bekarikázni, hogy hova kell nézni, és autozoom sincs rajtuk.

Az égi jelenségek nagy része már csak ilyen.

De örülj neki, mert ha sűrűn lenne másféle, akkor már rég nem élnénk.

2022. jún. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha még látható, akkor hétvégén megnézem. :)

Egyébként, ha valakit érdekel, a teljesen ingyenes Stellarium nevű programot tudom javasolni, azon meg lehet nézni, hogy mi merre található, és az alapján már könnyű az égen azonosítani.

2022. jún. 23. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ma hajnalban is néztem, ki is mentem a mezőre, de semmit sem láttam. Még csillagot sem, egyedül a holdtól délre egy nagyon fényeset. A keleti égbolton más egyebet nem sajnos.
2022. jún. 23. 17:25
 9/14 anonim ***** válasza:
Ilyenkor hajnali 4 környékén már kezd világosodni. 5-6 körül már esélytelen, hogy a halványabb csillagokat, és a bolygókat lássuk.
2022. jún. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
3 kor sem látszott
2022. jún. 24. 11:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!