Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 🌗Azt mondták, hogy szabad...

🌗Azt mondták, hogy szabad szemmel látható lesz a bolygó együttállás, mégsem látok semmit napok óta, miért?

Figyelt kérdés
2022. jún. 20. 14:38
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Jó helyre nézel? Töltsd le a stellariumot.
2022. jún. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Melyik időpontban és merre kerested?
2022. jún. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem kell ám valami csodára számítani, ahogyan a sajtó azt szajkózza. 4 csillag fényesebb, de ezek is a fél égbolton szóródva, oszt ennyi. A poénos része, hogy a szabad szemmel is látható bolygók sorrendben láthatóak, ahogy a Naptól távolodva helyezkednek el: Merkúr, Vénusz, (Föld), Mars, Jupiter, Szaturnusz. Ezek közül a Merkúr nagyon-nagyon nehezen észlelhető szabad szemmel.
2022. jún. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Rövid infó :)


- június 17-től 28-ig


- az égbolt keleti és déli részén


- éjfél körül még csak a Szaturnusz jelenik meg


- hajnali 4-kor csatlakozik a Merkúr


- utána Uránusz, Neptunusz (ezeket azonban már nem láthatjuk távcső nélkül - egy sima távcső elég hozzá)


- legjobb talán 3 és 4 között nézni, mert akkorra már fent vannak


Valahogy így lesz látható, de a körök csak iránymutatók, hogy a közepében van az adott bolygó


[link]

2022. jún. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Kb. valami ilyesmit kellene látni hajnalban (fél4 - 4 körül) keleti irányban, azzal a különbséggel, hogy valszeg nem lesz ilyen sötét az ég.

[link]


[link]

(Jobbra lent hajnal 4 beállít, kelet (E) felé fordul.)

2022. jún. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igen így néztem eddig, hogy 3:30-4:20 között kimentem.

Tulajdonképpen már az egész égboltot végignéztem, de semmi.

Na de majd ma is megpróbálom.


Köszönöm a segítséget.

2022. jún. 20. 18:38
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Jupiter, Vénusz, Mars látszik, többi nem
2022. jún. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ezt sok éve készítettem. Látható rajta a Mars, Vénusz, Jupiter (és persze a Hold) Felismered őket?Tudni kell, mi hogy néz ki és éppen hol található.

2022. jún. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 TappancsMancs ***** válasza:
100%

7/

+Szaturnusz

+Hold (mondjuk nyilván)

2022. jún. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 TappancsMancs ***** válasza:
100%

"már az egész égboltot végignéztem"

:) itt egy égtájas kép is a National Geographic oldalán. Kelet és dél között nézd. Máshol teljesen fölösleges. :) De jópofa volt. :)

Tájold be az égtájakat. Ha nincs más a lakcímedre keress rá google mapon és a térképen ugye észak van felül, amihez képest nézd meg mondjuk az utcátok szögét és megvannak az égtájak. De van rá app is, az egyszerűbb.


E - east - kelet

S - south - dél

[link]

[link]



App ajánló például, de vannak még. Ez beáll égtájak szerint még net nélkül is, van napkeltéje, stb. Mutatja még a napkelte irányát és a Nap jelenlegi állását is. Jó kis app.


[link]


Sundroid: Sunrise and Sunset

[link]

2022. jún. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!