Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ki milyen napelemes anyagokat...

Kólauborkával kérdése:

Ki milyen napelemes anyagokat ajánl?

Figyelt kérdés

Az összszerelés része megy, de a piac akkorára kinötte magát, hogy azt sem tudom már melyik gyártó jó és melyik nem.

A kérdésem az lenne, hogy napelemekböl ki mit ajánl, inverterböl és akkumulátorból.

Úgy tudom, hogy az invertert meg az akkut “közösen” kell negvenni, hogy a kompatibilitás megfelelö legyen a szabályozhatóság miatt.

Minden tippet szívesen dogadok és gyanítom sokaknak segítségére lenne.



2022. júl. 20. 12:00
 1/5 TappancsMancs ***** válasza:

Kedves furcsa ízlésű Kólauborkával :D Nem tudok rá választ, de a napelemes kérdések többsége az Otthon kategóriában van. Szerintem tetesd át oda, vagy írd ki ott.


A poént nem lehetett kihagyni :D

2022. júl. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

Én is most ezt a témát kutatom ezerrel, rezsicsökkentés-csökkentés rulz.


Én amire jutottam, persze szigorúan guglizással, nem saját tapasztalat, hogy nagyjából a Panasonic, LG panelek a legjobbak azok közül, amik elérhetőek itthon, persze nyilván g-cidrágák is.


Inverterből meg egyéb kütyükből nyilván a Fronius a csúcs, de annyiba is kerül.


Akksikból Tesla Powerwall, Huawei, de megint csak, ár.


Én magam részéről valszeg Epever vagy Victron Energy cuccokból fogok építkezni, mert jelenleg ez fér bele a költségvetésbe, és ugye az idő szorít, nincs idő gyűjtögetni.


Akksiból vagy Banner vagy Victron Energy az is, 200 ah-s, de egyelőre csak egyet veszek meg abból is, majd később hozzárakok mégegyet.

2022. júl. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen ezeket én is láttam, de árban a JA Solart találtam jónak (legyik leg aguobb ilyen cég), meg akkumulátorokból a só vizes aksik tetszenek nagyon, de nem tudom még hol lehetne venni. Árat sem találtam még.
2022. júl. 20. 14:51
 4/5 TappancsMancs ***** válasza:
Csak egy tipp... számold bele a várt amortizációikat is / ára.
2022. júl. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Amiatt is szeretnék sóvizes aksit. 5millából meglenne kb. tehát a megtérülés majd az energia árak drágulásától függ, de táblázat alapján kb.: 200.000 fogok fizet i havonta, tehát így pár év és meg is vagyok…
2022. júl. 20. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!