Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen távolság kell a Nap és...

Milyen távolság kell a Nap és egy serpenyő között a világűrben, ha meg szeretnék sütni egy tojást?

Figyelt kérdés

Mikor gyerek voltam, akkor olvastam egy, az akkori korosztályomnak szóló ismeretterjesztő magazinban, hogy a Naptól egy bizonyos távolságra meg lehet sütni egy tojást. De sajnos nem emlékszem a pontos számra, pedig az is megvolt adva, hogy mennyi a távolság.


Még valami: ha kimennék szkafanderben a világűrbe a serpenyővel, akkor életben maradnék, vagy az a távolság nem csak a tojást sütné meg, hanem engem is?


2022. aug. 14. 21:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Függ a serpenyő anyagtól és színétől is. Mennire "hasznosítja" a beeső dózist (ún. dózisteljesítmény) és mennire hül a környéke. A földön a légkör egészen jó hőszigetelő. Így ahogy melegszik a serpenyő viszonylag kevés a hőveszteség. Itt is igaz az energiamegmaradás a napsugárzásból származó hő (Qnap) az egyrészt Qlesugárzott+Qmelegítés a Q melegítés könnyen számolható a c*m*dt alapján. A legsugárzott az nehezebben.
2022. aug. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 TappancsMancs ***** válasza:

Vannak videók a youtubeon. Itt van egy.

https://www.youtube.com/watch?v=Czyc51h2xXc

2022. aug. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
91%
ha készítesz egy kellően nagy homorú tükröt, amivel a serpenyőre tudod fokuszálni a napfényt, akkor akár még a Plútón is sikerülhet a dolog.
2022. aug. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!