Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért kell a fénysebesség...

Miért kell a fénysebesség eléréséhez végtelen energia?

Figyelt kérdés
Szerintem aminek a sebessége nem végtelen, ahhoz végtelen energia sem kell.

2022. aug. 26. 20:03
1 2 3 4
 21/40 Mojjo ***** válasza:
100%
Hát igen, az intuíció, meg józan paraszti ész gyakorta kevés, már attól a ponttól, amikor akár csak egészen kicsit mélyebb szintű matematikáról vagy fizikáról van szó. Ez egy ilyen bicikli, ilyen a világunk, sok mindent ezzel nem tudunk kezdeni.
2022. aug. 29. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 Mojjo ***** válasza:
100%
Még csak egy gondolat, hátha hasznos másoknak: a végtelen nem egy szám, nincs olyan, hogy elérjük a végtelent. Olyan sincs, hogy végtelen relativisztikus tömegre tesz szert egy test. Épp ezért nem érheti el, csak tetszőlegesen megközelítheti egy tömeggel rendelkező test a fénysebességet.
2022. aug. 29. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 zz22 ***** válasza:
26%

Már leírtam a véleményem több példával :)

Az összes egész számhoz nem lehet hozzáadni még 3-at, mivel az összes a max.

A végtelen, mint összes, egy olyan fogalom, amelyen műveletet nem lehet végezni. A matek meg kitalálhat akármit.

Ha egy tömeg elérte a fénysebességet, azaz végtelen tömegű lett, akkor ott már nincs tovább, mivel az egy határérték. A fénysebességnél kisebb sebességnél meg még nem lehet végtelen a tömeg, csak esetleg iszonyatosan nagy. Hát az iszonyatosan nagynál valóban van nagyobb, de az megszámlálható.

Na, mindegy is. Lehetne ragozni, de felesleges. Ha arra adnak 5-öst a suliban, hogy a végtelen szorozható, vagy osztható, stb., akkor azt kell a dogában írni. (időnként rosszul alszom, de ettől a témától függetlenül :)

2022. aug. 29. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 zz22 ***** válasza:
Még csak egy gondolat, hátha hasznos másoknak: ha olyan nincs, hogy végtelen relativisztikus tömeg, akkor hogyan végzünk rajta műveletet ?
2022. aug. 29. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 Mojjo ***** válasza:
100%
@24: Azon konkrétan sehogy, nem is tette senki. Pont, mivel nem létezik. Ettől még a végtelennel, mint olyannal általánosságban lehet műveleteket végezni, teljesen függetlenül attól, hogy elfogadod/érted, vagy sem.
2022. aug. 29. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
100%

A végtelennel azért lehet műveletet végezni, mert a matematikusok így találták ki.

Ők meg vigyáztak arra, hogy a műveletek működjenek.

Szerintem ezzel vitatkozni butaság.

Ha érdekel a téma, akkor ismerd meg - ha nem, vagy ha túl nehéz, akkor meg csak hidd el, hogy működik.

2022. aug. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
100%

Végtelen+3:

zz22 teljesen jól bizonyítja ezt a müveletet. A végtelenségig magyarázhatod neki a végtelenség és tértágulás mibenlétét, nem fogja megérteni. Ha ezek után még háromszor elmagyarázod akkor sem.

2022. aug. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
60%

zz22: az a helyzet, hogy a tér TUD tágulni.

Igaz, nem tudjuk, hogy végtelen-e - de ha az, AKKOR IS tud tágulni.

Tehát a végtelent akkor LEHET szorozni.


Egy gyakorlati példa elég neked bizonyításnak, vagy még mindig ellenérzéseid vannak?

2022. aug. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 zz22 ***** válasza:
74%

Egyszer olvastam valahol:

A tanulók látják, hogy Sanyi bácsi nagyon okos ember, megkérdezik hát: - Sanyi bácsi, maga mindenhez ért ?

Mire ő: - Mindenhez IS.


Szóval Sanyi bácsi úgy gondolja, hogy végtelen dologhoz ért és még más dolgokhoz is.


Az egész számok halmaza végtelen. A természetes számok halmaza is végtelen. Matematikai értelemben ugyanannyian vannak.

Ha vesszünk két szomszédos egész szám közé eső tört számok mennyiségét, akkor ezek halmaza is végtelen. Ha tehát az összes szomszédos egész számok közé eső tört számok számosságát akarjuk megkapni, akkor az végtelen*végtelen ?

Vagy "csak" (végtelen-1)*végtelen ?

Sőt esetleg még az is kiderülhet, hogy az összes szomszédos egész számok közé eső tört számok számossága megegyezik az összes egész szám mennyiségével ?

Lehet, hogy tényleg végtelen mennyiségű a végtelen kiterjedésű univerzumok száma ?

Lehet, hogy Sanyi bácsi pontosan fejezte ki önmagát ?

Ujuj, van itt sok érdekes kérdés :)

Hát matematikai értelemben ...


Azért azt soha nem fogom tudni elfogadni, hogy az összes egész szám mennyiségétől lehet több egész szám, mert az összes számomra a legtöbb, azaz ami mindent magában foglal.

Talán ha végtelen+3 -szor elmagyaráznák nekem, akkor megérthetném :)

Ehhez persze végtelen gyorsan kellene magyarázni és nekem végtelen gyorsan kellene átgondolnom. Sajnos akkor ez mégiscsak lehetetlen :(

Pedig annyira igyekszem :(

2022. aug. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
100%

Rendben van, nem mindenki tudja felfogni.

Akkor csak hidd el, ahogy ajánlottam.

2022. aug. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!