Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezik spontán emberi öngyull...

Létezik spontán emberi öngyulladás?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=UpOxuZQANoA


Ha igen, mi lehet az oka? És állatokról, vagy növényekről miért nem érkeztek beszámolók, miszerint spontán kigyulladtak?



2022. szept. 19. 18:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

' 12:32

Igen, én is úgy hallottam, hogy a mozgásképtelenséghez sokszor hozzájárul az, hogy rendesen betintáznak. De a gyujtóforrás az én hallomásom szerint a cigi.

2022. szept. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nem.
2022. okt. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Senior Séf ***** válasza:
63%
Aki eszméletlen részeg, annak is csak pár ezrelék a véralkoholszintje. Van, mondjuk 7 liter véred, ami egy 70 kilós embernek a 10%-a. Tehát az alkohol, aminek meg kellene gyulladnia alig néhány mg. Ezt vetítsd rá az 50 kg vízre, amit a tested tartalmaz. Hogy a ménkúbe gyulladna meg?
2022. okt. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 manly ***** válasza:
nem
2022. nov. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
76%
Ketoacidózis esetén a víz kivonódik a sejtekből és abnormálisan sok acetont termel a szervezet aminek 80% a légzés útján távozik a testből. Előfordulhat hogy olyan koncentrációban van jelen a kilégzésnél hogy az már gyúlékony legyen. A régi fogtöméseknél meg előfordult statikus elektromosság a szájban van rágyújtás következtében a nyílt láng begyujthatja és a száraz ruha stb lángra kaphat a többi meg ahogy fent írták a gyertya kanóc efektus. De az hogy önmagától a test begyulladjon azt kizártnak tartom.
2022. dec. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!