Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Jézus és Mohamed lehetett...

Jézus és Mohamed lehetett skizofrén? Én például skizo vagyok és amikor azt mondtam a pszchihologusnak, hogy szerintem én proféta vagyok azonnal leszedáltak és azota is injekciot kapok.

Figyelt kérdés
ott van pélldául Mozes a mai világban mit csinálnának azzal aki azt mondaná, hogy beszélgetet egy égő csipkebokorral? Félelmetesnek tartom, hogy a világ legnagyobb vallásainak egy nagy valoszinűséggel skizofrén halucinácioira épitik, szerintetek volt Jézusnak mentális baja, hogy azt állította ő isten fia? Jah még azt is mondta megjelent előtte a sátán és felkínálta neki a világot csak boruljon le elé bezzeg nem borult le.Én is ilyeneket szoktam halucinálni amikor nem kapomm a gyogyszert

#skizofréniai
2022. okt. 26. 05:46
A kérdező szavazást indított:
lehetséges, hogy voltak mentális problémái
nem tudom
nem valoszínű
19 szavazat
 1/7 A kérdező kommentje:
meg belegondoltok ennyit halucinálnia mennyországrol, folyamatosan erről és a pokolrol beszélni a mai világban nagyon durva gyogyszert kapna, persze akkor ha valaki ilyet mondott volna azt mondta volna ne sértegess 😂
2022. okt. 26. 05:58
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Jézus és Mohamed korában sajnos még nem voltak hatékony szedatívumok. Te - kedves Kérdező - sokkal szerencsésebb vagy ilyen szempontból!
2022. okt. 26. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

Hogy a Mennyei királyság c. filmből idézzek: "Túl sok vakbuzgó őrült lázálmát nevezték már a vallás nevében Isten akaratának."

Szóval nem feltétlen volt skizofrén, de milliónyi olyan dolog van, akár betegség, akár szándékosan vagy véletlenül elfogyasztott tudat módosító szer, amitől az embernek valósnak tűnő látomásai, álmai lehetnek.

És persze csalók is léteztek már akkor is, akik pusztán előnyszerzés érdekében hazudtak be ezt, azt.

2022. okt. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Kólauborkával ***** válasza:
16%

Szerintem csak átlátta a helyzetet, szituációt, hogy az embereket hogyan foghatná össze, hogyan mutathatná meg bekik a “helyes irányt”.

A vallások kitalálói szerintem fejben évszázadokkal elörébb jártak, mint a többiek.

2022. okt. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Psycho ***** válasza:
100%

Ha természetfeletti erőkben hiszel, de egyedül vagy vele, szkizofréniával diagnosztizálnak.

Ha természetfeletti erőkben hiszel, és egy kisebb csoport szintúgy hisz ebben, akkor szektatagként diagnosztizálnak.

Ha természetfeletti erőkben hiszel, és országokon átívelő tömegek szintúgy hisznek ebben, akkor vallással diagnosztizálnak.

2022. okt. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Őrült volt-e Jézus?

[link]

2022. okt. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
24%

Nézheted így is és nézheted úgy is, hogy mindenre ráakarunk huzni egy diagnozist, ami nem illik az ugy nevezet "normalitásba".

Rengeteg müvészt, tudost es nagy gondolkodot belehetne tuszkolni valamilyen betegségbe, akik nélkül sokkal hátrább lennénk.

Ez nem jelenti, hogy a művük értéktelen.

Nem alaptalan a mondás, mi szerint az örültet es a zsenit egy hajszáll választja el.



Vagy ott vannak a pszicheledikumok, amiket direkt azért használnak az emberek, hogy olyan rálátásuk legyen a dolgokra, ami "normális" tudat állapotban nem lehetséges.


Közelitsük meg más szemszögböl:

A kis millió skizo közül miért pont Jézus lett ilyen jelentös alak a történelemben? Valami oka kell hogy legyen?

Jézus rátappintot valamire, ami a kor szellemének vak foltja volt.(tegyük félre a történelemben hogy torzitották el)

Az erősebb jogának elve helyet a szolidaritás az elesettek felé, az üdv(boldogság) forrása nem a hatalomban es gazdaságban kereste hanem a lelkiségben.

Az értékrendünk alapjai ma is a zsidó/keresztény vallasbol erednek.



Szerintem érdemesebb Jezust mint archeotipust tekinteni.

Néz utána a Jungi selbst es individuáció fogalomnak.

2022. okt. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!