Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért van az, hogy az emberre...

Miért van az, hogy az emberre sokkal több betegség leselkedik mint az állatokra?

Figyelt kérdés

2022. okt. 31. 09:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mégis honnan veszed?
2022. okt. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Péladául még nem hallottam az álatoknál SMAs beteget vagy autOimmun betegséget se szkrelózis multiplexet a rák is elenyészőbb és még a civid se hatot rájuk de ott vannak még a mentális betegségek es a fogyatékosság,és a nyomorékság
2022. okt. 31. 09:43
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
Ezek közül egy csomó előfordul állatoknál, csak van, amelyik az életmód miatt ritkább vagy gyorsan eutanáziára kerülnek. És van egy csomó olyan betegség, ami meg az embereket nem érinti, pl. a kergemarha kór vagy a afrikai sertéspestis, de a madárinfluenza sem olyan veszélyes, hogy csak pár ismertebbet említsek, amik nagy pusztulást okoznak az állatállományokban.
2022. okt. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert egy csomó betegségbe eleve gyorasn elpuszutl egy állat. Illetve nem is vizsgálják őket annyira. Azért rengeteg emberi betegséget csak mostfedeznekfel, lletve különítenek el. Amúgy meg pl. kutyáknál van autoimmun betegség.
2022. okt. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Kérdezz meg egy állatorvost, hogy pl. hányféle betegsége lehet mondjuk egy lónak, amit humán orvos nem is hallott.
2022. okt. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb megelőzés mindenre a halál...


Ha a farkas meghalt egy lábtöréstől, mert nem tudott vadászni, akkor nem lehet rákos.



Amúgy a jelenleg vezető betegségek az embernél mind krónikus betegségek, amik a kor előrehaladtával jelentkeznek. (Szemben a fertőzőekkel, amik régen a fiatalabbakat sújtotta. Pl gyermekbénulás) Magas vérnyomás s társai nem a huszonévesek köt a gyakori, hanem az idősek közt. S mivel egyre több az idős, mert egyre megasabb az élettartam, egyre több a betegség.

2022. okt. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

+ A legtöbb állat nem is él olyan sokáig, hogy időskori betegségei legyenek.

Pl egy macska nem él annyi ideig, hogy elromoljanak a fogai. Nekem 50 év alatt elromlottak.

Nincs ideje izületi kopásokra, érelmeszesedésre, stb. 10 éves koromban nekem sem voltak ilyen gondjaim.

2022. okt. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
26%

Ezen pedig már én is gondolkoztam sokszor!!


Mi, emberek 1-3 havonta elkapunk egy felsőlégúti fertőzést, míg az állatok nem. Például a rendszeresen sétáltatott, futtatóba, kutyapanzióba vitt kutyák sem kapnak el nyavalyákat, vagy ritkán.


Illetve az idős állatok is egészségesebbek zömében, mint egy 30 éves ember.

2022. okt. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%

"Mi, emberek 1-3 havonta elkapunk egy felsőlégúti fertőzést"


Max az ovisok. Én mióta nem vagyok iskolás, simán átvészelek egy telet bármiféle megfázás s hasonló nélkül.

2022. okt. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

9


Nagyon-nagyon sokan vagyunk, akik 1-3 havonta kapunk el felsőlégúti fertőzést, "megfázás"-nak csúfolt nyavalyát. Mondjuk az emberek 50-70%-a tuti. Míg a rendszeresen szocializálni vitt kutyák töredéke kap el dolgokat.

2022. okt. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!