Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik ága foglalkozik az...

Melyik ága foglalkozik az orvostudománynak a legjobban a betegségek felderítésével és gyógyításával?

Figyelt kérdés
Nyilván ez az orvostudomány lényege, de ha nagyon a különböző patológiák érdekelnek, akkor a patológuson kívül melyik az a terület, ahol a legjobban lehet kutatni/látni/gyógyítani a betegségéket?
2022. máj. 23. 17:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Léteznek pl. olyanok, hogy orvosi diagnosztika, vagy kutató orvos.

Ez is idevágó lehet:

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..

2022. máj. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A sebészetre gondoltam még, ami ilyen lehet. Hiszen ők szorosan együtt dolgoznak a patológusokkal és kénytelenek megkülönböztetni az egészséges szövetet a daganattól, egyéb patológiás elváltozásoktól.
2022. máj. 23. 17:53
 3/9 anonim ***** válasza:
A körzeti belgyógyásznak is meg kell tudni különböztetni pl. a gyulladt mandulát az egészségestől. Vagy pl. az urológusnak a... szóval érted. :)
2022. máj. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, de a belgyógyásznak vagy a többi orvosnak nem csak ez a dolguk, hanem a betegségek megelőzése, az egészség fenntartása. Engem az a terület érdekel, ami főleg csak a betegségekre korlátozódik. A sebésznek pl. nem dolga a prevenció, a műtét utáni kezelés, felépülés is nagyrészt az aneszteziológus, onkológus dolga.
2022. máj. 23. 18:09
 5/9 anonim ***** válasza:
A legtöbb területen van megelőző szűrés, ellenőrzés, kontroll vizsgálat, stb. Ha ezek nem érdekelnek, akkor kb. marad a sebész vagy a laboros.
2022. máj. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A patológián, sebészeten kívül eszetekbe jut még valami?
2022. máj. 23. 20:49
 7/9 anonim ***** válasza:

Én konkrétan kutatóorvos vagyok, nem annyira tudom értelmezni a kérdést.


Minden orvosi területen van olyan rész, ami a betegségek felderítésével (= diagnosztika) és olyan rész, ami a betegségek kezelésével (= terápia) foglalkozik.


A sebésznek is és a belgyógyásznak is a céljai közé tartozik a diagnosztika és utána a terápia is, a konkrét betegségtől függ, hogy hogyan lehet kezelni (tehát pl. műtét kell vagy konzervatív terápia.)


Pl. van olyan szívbetegség amit gyógyszerekkel kell kezelni (kardiológus kezeli a szívelégtelenséget) és van olyan szívbetegség, ahol műtéti megoldás kell (pl. koszorúér elzáródás bypass műtéttel), azt a szívsebész kezeli.


Akármilyen területre mész, mindenképpen kell csinálnod diagnosztikát és terápiát is.


Ha kutatónak mész, akkor az a szakterülettől függ, hogy mit csinálsz. Én pl. sokáig elméleti kutatást csináltam molekuláris biológiai laborokban, de most már klinikai vizsgálatokat szervezek ahol új gyógyszereket próbálnak ki. Teljesen más jellegű feledat mindkettő.

2022. máj. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

[link]



Orvosdiagnosztikai analitikus szak


SOTE

2022. jún. 3. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mit nem értettél a kérdésnél, ha hangsúlyozva van, hogy ORVOSTUDOMÁNY?
2022. jún. 3. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!