Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van ez a kvantuminformációs...

Van ez a kvantuminformációs kísérlet, amivel kapcsolatban idén a Nobel-díjat is adták. Egy részét én soha nem értettem, ez hogy van?

Figyelt kérdés
Az az alapállapot, hogy szuperpozícióba raknak két részecskét, aztán az egyiket elviszik a mondjuk a Marsra. Azt még értem, hogy szuperpozícióba lehet rakni, de én úgy tudtam, hogy a külcsönhtaás a mérés a kvantummechanikában, tehát a rendszer beugrik egy sajátállapotba, ha megmérik, azaz valami kölcsönhatásba kerül vele. Másrmost hogyan lehet a szuperpozíció megtörése nélkül elválasztani egymástól a két részecskét, és elvinni az egyiket a Marsra? A szétválasztás és a Marsra "vonszolás" nem egy olyan beavatkozás, ami egy mérésnek megfelel, de legalábbis kijön a szuperpozícióból a rendszer és beugrik egy sajátállapotba?

2022. nov. 5. 21:36
 1/2 Tom Benko ***** válasza:
100%
Úgy, hogy nem végzünk mérést rajta.
2022. nov. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Azzal hogy fizikailag arrebbviszed, attol meg megmarad a szuperpozicio.


Ha megmered az egyik reszecske spinjet, akkor omlik ossze, a koppenhagai ertelmezes szerint.

2022. nov. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!