Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a helyzet az átlagemberrel...

Mi a helyzet az átlagemberrel aki nem tudós, kötelessége elhinni azt amit papírra vetnek nála okosabb emberek vagy meg van a joga a saját véleményéhez?

Figyelt kérdés
Itt is érvényesülnek az erőtörvények mint a társadalom más szegmenseiben?
2022. nov. 9. 14:07
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
86%

Már megint az incel "erőtörvények"? Szerintem nincs szó ilyesmiről.


Tudományos tekintélyről van szó, ami nem erőfölényt jelent, hanem azt, hogy a mindenféle tudományterületeken dolgozó emberek a tudásukkal és a konkrét eredményeikkel kivívják azt, hogy komolyan vegyék őket és az állításaikat. Ezeket Yráadásul többféle módon ellenőrzik és ízekre szedik, mielőtt tudományos eredményként ismernék el.


Az egy másik kérdés, hogy mindig lesznek tévedések, szakmai hibák és emberi gyengeségek is. Azaz a tudományos tekintély nem megkérdőjelezhetetlen és az is előfordul, hogy visszaélnek vele. De a megkérdőjelezéshez is tekintély (azaz tudás és igazolt eredmények) kellenek.

2022. nov. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

"Ha tévedett akkor meg vállalja a következményeket."

Sajnos ez egyáltalán nem szokott működni. Azoknak az embereknek a 98%-a, akik okosabbnak képzelik magukat azoktól, akik az a szakképzettségük és szakmájuk, NEM fogják elismerni, hogy tévedtek, és a következményeket PLÁNE NEM vállalják. Aki teljesen el van tévedve, az a hibázás után is ragaszkodik ahhoz, hogy ő a LAPOS FÖLD-ön van.

De ez nem mai jelenség. Ez már nagyon régi történet.

[Mátyás király egyszer látogatást tesz a budai várbörtönben. Elővezetteti a foglyokat, és kikérdezi őket, hogy kit miért ítéltek el, mennyi időre, és jogosnak tartják-e az ítéletet? Ahogy halad előre a sorban, a király arca egyre komorabb. Mind azt bizonygatja ugyanis, hogy ő ártatlan, rosszakarói juttatták börtönbe. Az utolsó a sorban Cigány Tódor.

- Engem felséges királyom lótolvajlásért ítéltek 2 év börtönre.

- És valóban te loptad el azt a lovat?

- Én voltam biz'a

A király arca felderül.

- És jogosnak tartod az ítéletet?

- Hát... azt én meg nem tudom mondani felségednek... de a lovat azt én kötöttem el, az hétszentség...

- Foglár!!! Azonnal engedje el ezt a lótolvajt innen. Még megrontja ezt a rengeteg becsületes embert itt a börtönben! ]

2022. nov. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

"Már megint az incel "erőtörvények"? Szerintem nincs szó ilyesmiről."


Ezt nem az én felvetésemről írtad, viszont szerintem meg lehet erőtörvénynek is nevezni. Hiszen ha a föld bebizonyítottan geoid alakú, akkor az erősebb annál, mint hogy "szerintem lapos". Alapvetően az is erőtörvény, hogy Orbán Viktor mint Magyarország Miniszterelnöke szétlophatta az országot, mert a főügyész az ő ember e, meg nekik kedvez egy csomó minden az országban sajnos. Tehát kimondható, hogy ők az erősebbek, bármennyire is sokat loptak és hazudtak.


Egyébként a "való" életben soha senkitől nem hallottam az incel szót, de a gyakorin valamiért már nemcsak a párkapcsolat kategóriában, hanem a politikában és a tudományokban is találkoztam vele. Érdekes dolog ez.


Sőt tulajdonképpen a "szerintem" szót eltörlöm, ezt is lehet erőtörvénynek nevezni, csak ez nem olyan erő, minthogy a farkas megeszi a másik állatot, ami gyengébb nála.

2022. nov. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
23: Az OV-s dolog csak vélemény, nem tény.
jan. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!