Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan robban fel egy oxigénpa...

Hogyan robban fel egy oxigénpalack és mitől robban olyan nagyot?

Figyelt kérdés
Úgy értem milyen robbanás az? Gyors égés? És, ha igen akkor mi oxidálódik? Ha felrobban egy hidrogéntartály az a levegő oxigénjétől ég el. És oxigéntartálynál mi a helyzet?
2008. dec. 25. 19:12
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Az előttem hozzá szólónak: minden éghető gáznál ígyvan, legyen metán, etán, propán bután, hidrogén. Bármilyen gáz. Valamiért ez van, egyenlőre nemtudni, hogy miért is.
2009. jan. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
jajj, vissza vonom amit írtam, utána néztem, és ezt találtam: Robbanási határértékeket tf %-ban levegőre: pl. etilén-oxidé 3-80; benziné 0,7-8,0;szénmonoxidé 12,5-75; metáné 5-15; acetoné 2,5-9,0; etilalkoholé 3,9-13,6; hidrogéné4,1-75,0; propáné 1,9-9,5
2009. jan. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!