Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Azért "is" fogy az Oxigén a...

Azért "is" fogy az Oxigén a Földről, mert az egyre növekvő emberi populáció elszívja azt?

Figyelt kérdés
Több helyen hallottam és már ma olvastam is, hogy fogy az oxigén folyamatosan a planétáról. Eme cikk szerint több okra eredeztethető vissza., Vajon az is közre játszik hogy ez a 8 milliárd ember elszívja a levegőt a bolygóról? [link]

2022. dec. 12. 16:29
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Bár az ember a legnagyobb egyedszámú emlős faj a Földön az egész földi biomasszában a szerepe a kérdéses tekintetben elenyésző. Szerintem a légköri oxigén mennyiségét a biogén tényezők közül elsősorban a fitoplankton befolyásolja.
2022. dec. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

Ha a harmadk mondatig eljutottál volna:

"ez nem a közeljövőben fog megtörténni, addig van még pár milliárd évünk"


Rájösz, hogy az emberiségnek ehhez semmi köze.

És nem is most fogy, hanem lemodellezték, hogy majd 1,5 milliárd év múlva fog drasztikusan csökkenni a mennyisége.

2022. dec. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%
2. Tipikus... elolvas egy cikkcímet és azonnal kiir róla kerdest a gyk-n... 😂😂😂
2022. dec. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%
Korlátozni kéne a napi levegővételek számát, mert elfogy a levegő, és akkor mind megfulladunk.
2022. dec. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az oxigén a földi atmoszféra állandó összetevője. Csak földtörténeti távlatokban változhat jelentősen a mennyisége. Nem lehet kimeríteni, mert nincs elég redukáló anyag az egész lekötésére. A sok tüzelés csak a kibocsátott szén-dioxiddal csinál problémát.
2022. dec. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!