Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Igaza van a Bibliának? A...

Igaza van a Bibliának? A fizikai, biológiai, kémiai törvények lehetővé teszik hogy örökké éljünk, de mégsem. Erre a tudomány milyen magyarázattal szolgál?

Figyelt kérdés

2022. dec. 23. 13:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
39%

Jelen tudásunk szerint az örökélet (biológiai értelemben) nem érhető el, csak az életet tudjuk egyre jobban meghosszabbítani. Ennek több oka van, de legfőképp az, hogy a sejtszintű reprodukció sem tart örökké, "elfárad a szervezet" egy idő után, és legvégső esetben a halál úgy következik be, hogy az egyébként egészséges szervezet a létfenntartáshoz szükséges minimumot sem tudja már ellátni (ezt hívjuk úgy, hogy természetes halál).

Lehet, hogy a jövőben lesznek olyan felfedezések, amelyek alapján egy organizmust a végtelenségig életben tudnak tartani külső segítséggel, de az is lehet, hogy erre nem lesz lehetőség, mert ilyen talán nem is létezik, és valóban mindennek el kell pusztulnia, ami egyszer létrejött.

2022. dec. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

11 Ez igy simán nem igaz.


"Jelen tudásunk szerint az örökélet (biológiai értelemben) nem érhető el"


Jelenleg a biomassa nagyobb része halhatattlan mint halandó. pl az összes baktérium halhatattlan, de vannak meduzák is amik nem öregednek.


"a sejtszintű reprodukció sem tart örökké, "elfárad a szervezet" egy idő után"


Ha ez igy konkrétan igaz lenne akkor nagyon hamar kihalnánk mivel senkinek nem lehetne gyerek. Remélem elég könnyű belátni hogy az emberben is vannak halhtattlan sejtek.

2022. dec. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
9%

"Jelenleg a biomassa nagyobb része halhatattlan mint halandó. pl az összes baktérium halhatattlan, de vannak meduzák is amik nem öregednek."


És azt honnan lehet tudni, hogy halhatatlanok? Volt már, aki végigkísérte egy baktérium életútját, és *végtelen* idő alatt nem halt meg? Ugye ezt te sem gondoltad komolyan?

Igen, vannak medúzafajok, amik gyakorlatilag újjászületnek. Igazából pont ugyanezt csinálja az ember is, csak nem ennyire feltűnő mértékben. Kérdés, hogy meddig tudja ezt az adott szervezet újra megismételni.


"Ha ez igy konkrétan igaz lenne akkor nagyon hamar kihalnánk mivel senkinek nem lehetne gyerek."


És ha csinálsz egy gyereket, akkor az te magad leszel?


Barom...


Nyilván én a SZERVEZETEN BELÜLI sejtszintű reprodukcióra gondoltam, vagyis amikor elhal egy sejt, akkor a szervezet képes pótolni azt, de ezt sem a végtelenségig.


Igazán jó lenne, hogyha csak legalább minimális szinten konyítanál a biológiához, és úgy kezdeményeznél vitát biológiai témában...

2022. dec. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

A biblia példabeszédek sorozata, nem tankönyv. Soha egyetlen hittudós (az őrültek kivétlével) nem mondta, hogy a biblia azt állítja, az ember halhatatlan tud lenni.

Nem tud, és nem kell ehhez semmi misztikum, a mikrobiológia pontosan meg tudja mondani, miért nem. És ez következik a természettörvényekből. A matematika egyébként nem bűvös eszköz, hanem a természet modellezésének eszköze. Kiszámítani a természet már megismert törvényei szerint történő eseményeket lehet.

2022. dec. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Kezdjük azzal, hogy a bibliai állítások az nem tudományos kérdés!

Folytassuk azzal, hogy a Bibliában az ember már kezdetben is halandó! Olvasd csak el!

Isten annyit ígért neki, hogy mindig meghosszabbítja az életét.

Aztán, mióta összevesztek, ezt nem teszi meg.

2022. dec. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"És azt honnan lehet tudni, hogy halhatatlanok? Volt már, aki végigkísérte egy baktérium életútját, és *végtelen* idő alatt nem halt meg? Ugye ezt te sem gondoltad komolyan?"


Pedig a tudomány jelen állása szerint a jorészük 3,5 milliárd éves, és jelenleg nem ugy nézki hogy nagyon öregednének.

2022. dec. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%
A 13-nak nagyrészt igaza van , de az a baj vele , hogy csak idezgetni tud. A 16-nak nincs igaza csak majdnem. Rosszul közelíti meg a témát. A földön az első élőlények halhatatlanok voltak. Én ezt az állapotot felemelkedessel értem el. De sz csak 1000 évet jelent. Egy idézetet berakok. A pénzt választja mindenki. Nem akar meggyógyulni senki. Én felemelkedett vagyok. Örök életű. Ez csak egy biológia dolog , mert nekem meg voltak hozzá a jogaim. Az ember olyan mint egy biológiai gép. Lélek meg egy kis husi.A felemelkedés csak azt jelenti, hogy 1000 évig tudsz élni megfiatalodva. Én nem találtam tanítványt aki fizetett volna érte. Cenzúra miatt nem tudtam hirdetni itthon és külföldön.
2023. febr. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!