Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van tudományos magyarázata,...

Van tudományos magyarázata, hogy ilyenkor miért van rémálmom?

Figyelt kérdés

Általában sosincs, de nagy ritkán mikor mégis, akkor arra kelek fel, hogy az ablakon keresztül a hold fénye telibe rám vetül, ahogy idővel megfigyeltem telihold is van.

Több helyen kérdeztem már, de megkaptam, hogy ezos hülye vagyok, csak bemagyarázom magamnak, de akkor meg eleve tudnom kellett volna hogy a hold fénye ezt fogja okozni nem pedig tapasztalat útján figyelem meg, nem?


2022. márc. 11. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
61%

Teliholdkor sokkal erösebb az ár-apály a Földön és ez erös infrahangokat kelt az egész bolygón. Érzékenyebb emberek reagálnak az infrahangokra, emiatt rosszul alszanak: gyakrabban felébrednek vagy rosszakat álmodnak.

Ez akkor is igaz, ha a tenger messze van, mert az infrahangok a talajban is terjednek, akár sok ezer Km-re is mérhetö a változás.


Persze a legtöbb ember nem feltétlen veszi észre, mert kevésbé érzékeli ezeket, de elég sokan vannak, akiknek ojoz problémát.

2022. márc. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 dq ***** válasza:
20%
#1 badarság. Nem kéne minden szart reflexből felpontozni.
2022. márc. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 krwkco ***** válasza:
76%

Az ember akkor emlékszik az álmokra, ha a REM fázis vége felé felébresztik. Lehet, hogy akkor is rémálmaid vannak, amikor a holdfény nem ébreszt fel, csak nem emlékszel rájuk.

Vagy a zavaró fény az álmaid tartalmát is befolyásolja. Ezt csak akkor lehetne megtudni, ha valaki holdfénymentes éjszakákon is felébresztene és rögtön feljegyeznéd, hogy mit álmodtál.

2022. márc. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 dq ***** válasza:
0%

"csak bemagyarázom magamnak, de akkor meg eleve tudnom kellett volna hogy a hold fénye ezt fogja okozni nem pedig tapasztalat útján figyelem meg, nem?"


Ezt nem tudom miből veszed, de nem 🤷

2022. márc. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Teliholdkor szinte nem alszom. Legfeljebb 1-2 órát, azt is felszínesen.

Kamaszkorom óta így van. Teljesen éber vagyok olyankor.

2022. márc. 13. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!