Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A májra a zsír vagy az alkohol...

A májra a zsír vagy az alkohol a veszélyesebb?

Figyelt kérdés

2022. dec. 26. 15:29
A kérdező szavazást indított:
Zsír.
Alkohol.
26 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Szomszedomnak a zsir, mert tobbet zabal mint iszik. Nagybatyamat meg az ital vitte a sirba. Szoval ember- es szokasfuggo szerintem.
2022. dec. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nekem is zsíros a májam, de nem az alkoholtól. Nem iszok 1 grammot sem.106 kiló vagyok. Igazából az érdekel hogy ment e már tönkre valakinek a mája a kajától?
2022. dec. 26. 15:56
 3/9 A kérdező kommentje:
Mentális betegségemre felírt gyógyszertől meghíztam de már abba hagytam a szedését de képtelen vagyok visszafogyni. Napi 2x étkezek. Nem eszek sokat.
2022. dec. 26. 15:58
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Nekem fáj a kajától, az epe miatt gondolom. Zsírosabb ételek meg amiben sok a vas, csupa olyan kaját eszek és észlelem, mint méregtelenítő szerv szinte felsír, hogy ne károsítsam tovább. Meg nem tudja jól kezelni a vasat, nem szívódik fel vagy valami hasonló nyűgöm van vele, még epéset hányni is lehet. Szóval igen, a kaja is tud ártani neki nem kicsit, nem csak a pia, bár az töményen és gyakrabban,, nagy mennyiségben hamarabb.
2022. dec. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

A májat az alkohol (ll. acetaldehid) károsítja, meg mindenféle méreganyag (beleértve a gyógyszereket, a belégzett szerves oldószereket ill. illékony vegyianyagokat is), amit a májsejtek oxidálnak vagy redukálnak és a keletkező reakcióképes metabolitok között sok a sejtméreg.

A zsírhoz az epének van köze, a zsír hatására indul meg fokozottan az epe termelődés, ami emulgeálja a zsírokat és teszi alkalmassá a hasnyálmirigy által termelt enzimek számára. A vérbe megjelenő zsírcseppek a keringést befolyásolják.

2022. dec. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mennyiségtől függ. Minden káros, ha túl sokat viszünk be belőle.
2022. dec. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%
Zsír kell az májnak, epének, hogy leboncsa a zalkoholt
2022. dec. 27. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 NTBS ***** válasza:
78%
Alkohol.
2022. dec. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A mértéktől függ. Ha mértékkel fogyasztod, akkor nem teszed tönkre. Mind a kettő feldolgozására van az emberi szervezetnek enzimje (lipáz, alkohol dehidrogenáz), szóval felkészült arra, hogy ha bejut, akkor feldolgozza...
2022. dec. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!