Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Honnan tudhatom hogy a kerámia...

Honnan tudhatom hogy a kerámia bögrém nem mérgező, az alján piktogramok vannak az egyik egy mikró a másik pedig egy gőzölgő bögre. További tulajdonságai piros de belül fehér így akarják azt hogy a piros szín vegyszerei ne oldódjanak bele az italomba?

Figyelt kérdés

2023. jan. 2. 15:59
1 2 3
 1/25 Z003 ***** válasza:
100%

Vagy csak ilyen a dizájnja, azért nem piros a belseje. A két piktogram azt jelenti hogy mikrózható és hogy hőálló.


Amúgy miből gondolod hogy mérgező? De sok tesztet te nem nagyon tudsz otthon csinálni. Viszont ha a csomagolásán megtalálható a CE jelzés az azt jeleni hogy megfelel az EU-s előírásoknak. Tehát nem veszélyes.

2023. jan. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Mitől lenne már mérgező, hisz ivásra van kitalálva.
2023. jan. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Mert a kerámia bögrék máza mert Ólom oxidot is tartalmazhat
2023. jan. 2. 16:21
 4/25 Z003 ***** válasza:
100%

Ez egy antik bögre? Ha igen akkor még lehet is hogy tartalmazhat.

Vannak ólom tesztelő tesztcsíkok netről lehet rendelni őket, azzal letudod tesztelni. De ha az elmúlt 20-30 évben készült Európában, akkor kizárt.

2023. jan. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 Z003 ***** válasza:
100%
+ ha van rajta mikró piktogram akkor nem nagyon lehet antik.
2023. jan. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Ilyet lehet gyógyszertárban is venni?
2023. jan. 2. 16:31
 7/25 Z003 ***** válasza:
100%
Hát ott nem hiszem, de ha nagy gyógyszertár lehet érdemes megpróbálni. De ha van a közelben medencékkel, vagy vízvezetékekkel foglalkozó szaküzlet ott is érdemes lehet megpróbálni.
2023. jan. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Puszta kíváncsiságból kérdezem: te ugyan az a kérdező vagy aki már több paranoid kérdést is kiírt mert retteg olyanoktól ,hogy mondjuk mosogatás után (mosogatógépről volt szó) a pohár aljára cseppent víz megmérgezi? Meg olyan is volt ,hogy szintén mosogatás után az edény fogantyújában maradt víztől félt, ilyesmik.
2023. jan. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező - a bögréd nyilvánvalóan azért fehér belül, mert a gyártó a fehér színezék mérgeinek kívánja kitenni a fogyasztók szervezetét - nem a pirosénak, mely szín azért közelebb áll az emberi szervezethez!


(Bocsi, de ezt a poént nem bírtam magamban tartani. XD)

2023. jan. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
8 Nem én voltam csak részleteiben fedezek fel egyezést , szóval nem tudom miért gondoltad ezt.
2023. jan. 2. 18:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!