Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Kádár rendszerben világszinv...

A Kádár rendszerben világszinvonalú volt a természettudományos képzések?

Figyelt kérdés
2023. jan. 13. 05:01
 1/5 anonim ***** válasza:
27%

Akkoriban csak néhány év lemaradásunk volt a Intel fejlesztéseitől. A magyar mikroprocesszor-másolat már fejlettebb áramkör-technológiával készülhetett volna:

[link]


Manapság maximum a roma integráció és a transz-ideológia problémaköréből van világszínvonalú oktatásunk!

2023. jan. 13. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
99%

Az általános képzés volt jobb, ebből kiemelkedett az alsó iskolák és gyakran némelyik középfokú intézmény színvonala.

A szakmunkások és a technikumok abban az időben "jól teljesítettek'

A felsőfokú oktatásról csak annyit mondhatunk, hogy többnyire nem volt rossz.

Ellenben szinte szakadék volt a vidéki és a városi iskolák között, néhány kivétellel persze.

2023. jan. 13. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%

Állandóan változott minden, iskolakoncepció, tanterv, akármi. A technikumokkal, főiskolákkal kapcsolatban tán egy hete írtam rövid összefoglalót a fejetlenségről. Az akkor jó lehetett? Melyik volt jó, egy bizonyos dátum előtt két héttel érvényes, vagy amire megváltoztatták? Vagy amire azt változtatták újabb két hét múlva? A jó tanárok és az okos diákok vitték a rendszert a vállukon. Mivel volt némi limitált valutakeret, hát pár szakkönyvet és folyóiratot lehetett járatni, abból meg a tanárok tudtak táplálkozni.

A műegyetem valamikor a hetvenes évek elejére teljesen átállt a lexikális tudnivalók ismertetéséről a folyamatok megértésére és elemzésére. Ezt a Gyakorin a mai napig kárhoztatják a "nem ad elég gyakorlati ismeretet" zászló alatt. Kinek van igaza? (szerintem a műegyetemnek, de a kérdés költői volt).

A gyermekem a 80-as évek közepén volt elsős vagy másodikos általánosban, valami kísérleti tantervben működtek, azt hittem, a világot szétrepesztik, olyanok voltak. Láttam feladatlapot, 90 kérdés volt egy tanórában, ma már a felét elolvasni sem képesek ennyi idő alatt. Voltam nyílt napon vagy min, a kollégám, akinek a fia szintén oda járt, mellettem ült, egyszer hozzám fordult: most mit csinálnak? :) Hát, izé, mondtam, tulajdonképpen... egyenleteket oldanak meg. :D Aztán az első két év után nem folytatták tovább, "visszazüllöttek" a szokásos tantervbe. Akkor mire volt ez jó a sok ostoba és gonosz párt- és állami vezető, minisztériumi tisztviselő, iskolaigazgató szerint?

2023. jan. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%

Ugye alapvetően kétféle képzéssel lehet találkozni: a porosz és az angolszász.

A porosz inkább autokratikus, és magoltatja a tudományt, az angolszász inkább rávezeti a diákot az ismeretekre.

A porosz előnye a nagy lexikai tudás, az angolszászé a rácsodálkozás, az érdeklődés.

2023. jan. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 kokomfitty ***** válasza:
83%
A "Kádár rendszerben" azaz a szocializmusban is voltak hiányosságok de előnyök is, nehéz ezt értékelni és viszonyítani -bár itt az is kérdés mit sorolsz a természettudományhoz. Egy biztos, akkoriban egy érettségizettnek, pláne diplomásnak nem okozott gondot az egyes szám/többes szám egyeztetése.
2023. jan. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!