Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Entalpiával és belső energiáva...

Entalpiával és belső energiával kapcsolatban hol rontottam el a gondolatmenetet?

Figyelt kérdés
Tudjuk, hogy ΔU = Q + W. Azt is tudjuk, hogy ΔH = ΔU + p * ΔV. Ha az utóbbi képletbe behelyettesítem a közölt hőt és a munkát, akkor azt kapjuk, hogy ΔH = Q + W + p * ΔV. Igen ám, de ha már egyszer ott szerepel az egyenletben a munka (W), akkor abba a térfogati munka (p * ΔV) is beleszámít, nem igaz? Akkor miért kell még egyszer hozzáadni azt, ami már eleve benne foglaltatik?

2023. jan. 14. 03:20
1 2
 11/12 sadam87 ***** válasza:

"Igen ám, de ha már egyszer ott szerepel az egyenletben a munka (W), akkor abba a térfogati munka (p * ΔV) is beleszámít, nem igaz?"

A térfogati munka -p*ΔV-vel egyenlő (állandó nyomáson). Innen már is látszik, miért esik ki az entalpia esetében, ahogy korábban írták.

[link]

[link]

"Én azt hittem, hogy a W és a p*ΔV értéke is lehet pozitív is és negatív is"

PEersze hogy lehet. Csak ha a poozitív, az azt jelenti, hogy a gázon végzlel munkát. Ha meg p*ΔV pozitív (azaz a térfogati munka negatív!), akkor meg a gáz végez munkát a környezetén!

2023. jan. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, azt hiszem sikerült megértenem.
2023. jan. 14. 21:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!