Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a következtetés legkisebb...

Mi a következtetés legkisebb egysége, amit a matematikusok szerint már nem kell bizonyítani?

Figyelt kérdés

Vegyünk például ezt a következtetést:


Ha egy háromszög derékszögű, akkor az oldalaira igaz, hogy a^2+b^2=c^2.


Ezt bizonyítani kell, máskülönben nem fogadják el a matematikusok.


Viszont ha azt mondod, hogy:


1+1=2


Ezt már nem kell bizonyítani, mert anélkül is elfogadják a matematikusok. Vagy ha mégis valaki elkezdené bizonyítani mondjuk a Peano-axiómák segítségével, akkor is eljutna egy olyan részig, hogy


Mivel ∀x∀y(x+sy)=s(x+y), ezért 1+s0=s(1+0).


Itt miért nem kell bizonyítani, hogy az "ezért" szó jobboldalán szereplő dolog valóban következik a bal oldalán álló állításból?


2023. jan. 27. 20:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Rájöttem, a kérdező egy gyökerista. Mindenáron a modern tudomány gyökereinél szeretne valamiféle problémát, hibát találni.

Mondjuk nem hibáztatom a kérdezőt, valaha én is elindultam a gyökerizmus útján, tele voltam a laikusok ambíciójával, magam is álmodoztam ilyeneken, hogy "na majd én megmutatom hogy mindenki félreértelmezte eddig a világot!". Aztán ezek az álmok lassan összetörtek, elhalványultak, ahogy haladtam előre a megismerés útján. De bőven kárpótoltak érte az ismeret morzsái, amiket közben lassanként felcsipegettem.

Hajrá kérdező, előre a gyökerizmus útján! Minél inkább kételkedsz most, annál biztosabb leszel később.

2023. jan. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 2*Sü ***** válasza:
100%

Erről mintha már értekeztünk volna:


https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__1.. - 10. válasz.


A konkrét kérdéshez annyi teendő hozzá, hogy valamilyen valós jelenség, terület matematikai absztrakciójánál igyekeznek olyan állításokat axiómaként megfogalmazni, amit a legtöbb racionálisan gondolkodó ember elfogad, abszurdnak tartja az ellenkezőjét. Igyekeznek a lehető legkevesebb axiómát megfogalmazni, ami levezethető a rendszer többi axiómájából az nem axióma.


EZ határozza meg, hogy mi az, amit már nem kell bizonyítani (az axiómák), és mi az amit igen (ami nem axióma).

2023. jan. 28. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

#12


Szokás szerint fel se fogad a kérdést. A kérdésem az állítások közti következtetésekről szól nem az állításokról.

2023. jan. 28. 14:20
 14/17 A kérdező kommentje:

#11


Szerintem te szimplán behódoltál a hibás akadémiai tudománynak.

2023. jan. 28. 14:20
 15/17 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Kérdező te olyan régóta boldogítod itt a gyakorisokat azzal ,hogy így meg úgy alapjaiban hibás a matek. Hát ideje lenne akkor cselekedni. Alkosd meg a saját, valóságot leíró matekot s döntsd meg a csúnya, gonosz akadémia hatalmát. Nagy izgalommal várjuk a fejleményeket.
2023. jan. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Tessék, itt egy sokkal jobb matek, amivel még a Marsra is sokkal hamarabb eljutunk. Mire leírom ezt a hozzászólást, már el is jutottunk.


A távolságot definiáljuk a következőképpen:

Nulla méter legyen a Mars és a Föld távolsága.

Minden más távolság maradjon ugyanaz, mint eddig.


Ugye, milyen jó matek? Már a Marson is vagyunk.

2023. jan. 28. 23:45
 17/17 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

“A távolságot definiáljuk a következőképpen:

Nulla méter legyen a Mars és a Föld távolsága.

Minden más távolság maradjon ugyanaz, mint eddig.


Ugye, milyen jó matek? Már a Marson is vagyunk.”


Ez nem ,hogy jobb lenne de sokkal rosszabb, használhatatlan, értelmetlen. De legalább olyan matekkal álltál elő ami hűen tükröz téged… Föld-Mars távolság 0 m, de egy sokkal kisebb távolság mint mondjuk én és az előttem levő szék meg 2 m. Hát ezzel nem jutottunk el a Marsra, cserébe van egy önellentmondásunk. Erőltesd meg magad, tudsz te ennél jobbat is 🤗

2023. jan. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!