Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Természettudományos érvekkel...

Természettudományos érvekkel hogy lehet a globális szkepticizmus ellen érvelni?

Figyelt kérdés
Csaló démon, agyak a tartályban, vagy hogy éppen egy ágyban fekszünk valahol kómában stb. Hülyeségnek gondolom ezeket, de ha végig gondolom nem olyan egyszerű vitatni. Tudnátok a felsoroltak mindegyikére egy példát mondani?

#tudomány #tény #érv #szkepticimus
2023. jan. 30. 13:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A démonnnal nem tudom mire gondolsz.


Az agy a befőttes üvegben szimulált érzékszervekkel című rész alatt nem lehet tudományos vitát folytatni.


Ugye alapvetően egy agy vagy, ami az érzékszerveken keresztül gyüjt információkat. Most is egy "befőttes üvegben", ami a koponyád.


Ha holnaptól az összes érzékszerved helyén egy szimulált világ kimenetét találnád, nem tudnál sehogy információt szerezni a szimuláción kívüli világról.


Nem tudsz kísérleteket végezni, ergó nem tudsz tudományos vizsgálatot csinálni, nem tusz cáfolni.


Az kóma álom ugyan ez, csak ott már az agyad müködése sem biztos, elvégre álmunkban olyan dolgok is logikusnak tűnnek, amik éber állapotban összefüggéstelen butaságok.

2023. jan. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen ezt én értem. De akkor ott vagyunk, hogy a megismerés lehetetlenné válik. Ezért jutott eszembe az hogy ezeknek a gondolatcsapdáknak olyan előfeltevéseken kell alapulniuk amik hibásak. És ezeket keresem tulajdonképpen. Amit írtál szerintem az is félrevezető metafora, mert nem csak egy agy vagyok, hanem test vagyok, és aztán interakciók hálózatán belül tudom a testet is csak elképzelni.
2023. jan. 30. 15:17
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem a nem létezést kell bizonyítani, hanem a létezést. Egyszerű logika...
2023. jan. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

S akkor egymás szimulációinak hogy vagyunk részei? Te hol tetted fel ezt a kérdésedet? A saját szimulációdban? És akkor én ennek része vagyok, amit valami kiszámolt és kivetít neked?

Aztán miért lennénk olyan fontosak, hogy valaki ezzel szórakozik, hogy külön befőttekben tartja az agyakat? Jó sok energia lenne ez. Meg eléggé emlékeztet a teremtettség túlfontosságérzetéhez.

Ehhez képest állatok vagyunk, mint a zebrák. A csimpánzok világa is tök komplex, akkor azok a dolgok, amik náluk és az emberek között is megtalálhatók, akkor azok is szimulációk, amiket a csimpánzoknak vetítenek? Vagy nekünk vetítenek a csimpánzokról is. Túlzott fontosságot tulajdonít ez az egyes embereknek, meg valami felsőbb erőt, aki ezzel tölti az idejét. Tökre mint egyes vallások.

Mikor kapcsolták be ezt a szimulációt? Az Australopitecusok idején összeszedték az (elő)emberi agyakat? Hát a csontok, amik az ősállatok idejéből maradtak meg, amikor még nem volt ember, azt is valaki lerendeli nekünk? Hát persze. Lótúrót. :-)

2023. jan. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

"S akkor egymás szimulációinak hogy vagyunk részei?"


Ha én azt mondom, hogy te csak egy npc vagy egy szimulált világban, semmilyen obijektív cáfolatot nem tudsz felhozni ellene.

Persze ez fordítva is igaz.


De mivel a nem cáfolható kinyilatkoztatások maximum a templomban mennek el, nem kell ebből túl nagy ügyet csinálni. Elvégere a szobában tornyosuló láthatatlan megfoghatatlan sárkányok se nagyon aggasztják az átlagembert.

2023. jan. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
5# S ha ezt állítod, hogy én npc vagyok, akkor nem neked kellene bizonyítani az állításodat? :-)
2023. jan. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Végtelen dolgot el lehet képzelni amit nem tudunk cáfolni. De a tudománynak éppen az az egyik erénye hogy tisztázza a hiedelmeink tény fedezetét. Ezért a cáfolhatatlan hülyeségeket is meg kéne valahogy tudni közelíteni tudományosan.
2023. jan. 31. 12:27
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

' 12:11


Bizonyítsd, hogy igazi ember vagy, valódi öntudattal...


XD el tudnánk szótakoztatni így egymást. Talán még valami szent háborút is megindokolhatunk vele, csak elegendő követőt kell gyüjtenünk.

2023. jan. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%

8# :-) Eskü, tesó! Az vagyok. Ez elég? :-)

Talán arra piszkálódnék, hogy egy ilyen szimuláció működéséhez, amiben az alannyal egyenrangú komplexitású NPC-k vannak, immár 8 milliárd példányban kellene a mátrixot kell fenntartani, kb. végtelen számítási kapacitás kellene. De mihez kellenek ehhez egyáltalán az agyak a befőttekben?

Kicsit arra a szintén idegesítő okoskodásra emlékeztet mindez, amikor a kínai bölcs feltette a kérdést, vajon ő most egy ember, akit a pillangó álmodott, s nem az ember, aki pillangót álmodott korábban. Hát, azért tudjuk, hogy nem pillangók vagyunk, mert másnap meg villamosvezető voltam álmomban. De jó, nem tudom bizonyítani. Azért a valószínűség bizonyító ereje nekem elég. Agytornának jó.

2023. jan. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

'13:20

Szerintem is értelmetlen, pont mint a pillangó álma.


Én azt mondom, hogy azért értelmetlen, mert sose lehet bizonyosságot szerezni, nem azért mert valószínűtlen.


Ha továbbra is az ördög ügyvédje akarok lenni:

Én kevesebb, mint 1000 emberrel lépek napi rendszetességgel kapcsolatba a többi lehet gagyi npc, csak ne a szemem előtt gliccseljen át egy falon. :D

2023. jan. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!