Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elektrosztatikus úton előidézh...

U. Xorter kérdése:

Elektrosztatikus úton előidézhető implózió?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk van egy urániumgömbünk, amit bevonunk töltéshordozó anyaggal, majd körbevesszük elég erős és stabil gömbhéjjal, aminek a belseje ugyanilyen töltéshordozóval van bevonva, majd hirtelen nagy töltést vezetünk mindkettőbe, akkor elképzelhető, hogy az urániumgömb összemenjen és beinduljon a maghasadás?

2023. jan. 31. 03:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg nem kizárható a dolog működése - de teljesen abszurdnak tűnik a technikai megvalósítása.


Ja - el ne felejtsem - sohasem tömör "gömböt" nyomnak össze a hasadóanyagokból, hanem egy gömbhéjat.

2023. jan. 31. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy, ha ilyen erősen tudnánk "elektrosztatikus" - mely esetünkben elektrodinamikusat jelent - implóziót előidézni, akkor már simán fúziós bombát is csinálhatnánk ilyen elven, és nem kellene hozzá semmilyen drága hasadóanyag, csak filléres hidrogén!
2023. jan. 31. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én - az első két válasz írója - most olvastam újra a kérdést, melyekre a válaszaimat bonyolultabb elektromos elrendezést feltételezve írtam. Miért?


U. Xorter konfigurációjában a középső gömb nem összenyomódni, hanem inkább szétterjedni akarna, melyhez az energiát az elektromos mező térfogatának a csökkenéséből nyerné. A belső gömbön belül ugyanis már nincs elektromos mező, ha a gömbhéjak felszínén egyenletes a töltéseloszlás!

jan. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!