Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A kiskutyámtól szeretnék...

A kiskutyámtól szeretnék szövetmintát vetetni későbbi klónozás céljából (az állatorvos tudomány szerint ez 10éven belül megoldható lesz) viszont arról senki nem tud semmit nyilatkozni hogy ezt hol tudnám tároltatni, akár itthon akár külföldön?

Figyelt kérdés
2008. dec. 28. 14:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Olyan céget keress, akik őssejtbankot működtetnek, feltehetőleg ők vállalják majd ezt neked, ha itthon nem, akkor amerikában biztos, ott még a téged is lefagyasztanak halálod után, ha akarod.

Viszont nem látom ennek az értelmét:

Először is az egész eljárás baromi drága, több millió forint, főleg a tényleges klónozás.

A kapott egyed csak genetikailag lesz azonos az eredetive, személyiségében nem.

A kapott egyed (legalábbis a jelenlegi technológia állapotok alapján) feltehetőleg gyengébb, betegségre hajlamosabb lesz, és élettartama töredéke lesz a normálisnak.

További gondok: A 10 év egyáltalán nem garancia. Sőt, biztos, hoyg za nem 10 év lesz, nem a technológia, hanem egyéb gondok miatt. A klónozás komoly etikai problémákat vet fel, így az sem biztos, hogy valaha közembernek hozzáférhető lesz.

Ha elérhatő is lesz, baromi drága marad.


Összefogalava hülyeséget akarsz csinálni. Baromi sok pénzér kapnál egy "selejtes" élőlényt, aki mégcsak nem is lenne olyan, mint az eredeti, csak külsőleg. Vegyél inkább robotkutyát, az sokáig "él".

2008. dec. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%

Istenem. :DDDD:DDDD:DDDD Ez ugye csak egy rossz vicc?

Ha ennyi felesleges pénzed van, inkább add oda a rákos gyerekeknek!

2008. dec. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
30%
Vágd le a fülét, és rakd be a mélyhűtőbe!
2008. dec. 29. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az előttem szólók már elmondták a lényeget.Én azt tanácsolnám,hogy legyen másik kutyusod, tanítsad, neveld, és megtalálod benne azt a sok-sok jó tulajdonságot,szeretetet,amit az elhunyt kutyusodtól is megkaptál.A klónozást meg legyen az unokáink problémája.
2009. ápr. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annyit mondanék, hogy nekem a kiskutyám meghalt és nagyon szerettem (szeretem még most is), de még akkor sem akarnék egy másolatot csináltatni belőle, mert nekem ő egyedi volt és belőle csak egy van. Amúgy sem tudná őt semmi pótolni, mert az érzelmek és az emlékek nem "klónozódnak" át a másik kutyusba...szóval szerintem értelmetlen dolog.
2009. ápr. 18. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!