Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek illetve a tudomány...

Szerintetek illetve a tudomány szerint mi volt az ősrobbanás előtt?

Figyelt kérdés
Hallottam olyan felvetést, hogy egy zsugorodás, előtte egy tágulás, stb. De akkor az első nagy bumm előtt?
2011. márc. 26. 17:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Van egy rakás elmélet. De ez mind csak elmélet.

Inkább a gugliba írd be hogy ősrobbanás, és olvasgass.

2011. márc. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
A Ti általatok elfogadottabb, illetve ismertebb elméletek érdekelnek. Hogy jött létre az anyag?
2011. márc. 26. 17:31
 3/20 anonim ***** válasza:

Én lecarom.

Különben is, hogyan alkossak határozott véleményt, amiben még az atomfizikusok sem tudnak megegyezni?

2011. márc. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Ha nem ismerik csak elmélet, akkor hogy lehet tényként kezelni? Ez lenne a tudomány? Csak nem...
2011. márc. 26. 17:47
 5/20 anonim ***** válasza:
Nem tényként kezelik, legfeljebb, te mindig csak azt az egyet hallod, és neked úgy jött le. Van egy rakás elmélet(4-5) mint mondottam. De olvasgass, ne velem vitatkozz itt a gyk-n.. XD
2011. márc. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Nincs szándékomban megbántani, főleg nem vitatkozni. Hiszen a vitatkozáshoz két ember kell minimum.


A világ keletkezésével kapcsolatban én úgy tudom, hogy két elmélet van csak. Bár ezek szerint tévedek...

Az egyik a teremtés, a másik az ősrobbanás, amit a táguló világ miatt értelmeznek, amit a vöröseltolódás miatt állítanak.

Lenne még? ...

2011. márc. 26. 18:13
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogok egyoldalas hozzászólást írni, pár ehhez nagyon hasonló kérdésnél megtettem, elfogytak a betűk.

Úgyhogy csak ennyit:

"tudomány szerint mi volt az ősrobbanás előtt?"

Nincs értelmezve. Olyan, mintha azt kérdeznéd a keresztény paptól, ki teremtette istent. Nincs rá válasz, és nem is feladata egy tudósnak olyan elméletet felállítani ami valamit is állít róla.

Kerek mondatban: A tudomány mai állása szerint nincs rá mód, hogy információt szerezzünk az ősrobbanás előttről.


Minden olyan elmélet, ami mást állít, az nem a mai standard modellt veszi alapul, vagy el nem fogadott elméleten alapszik, vagy tiszta spekuláció.


"Hogy jött létre az anyag?" Az anyag létrejöttére van magyarázat, szimmetriasértés témakőrben keresgélj.


Amire nincs magyarázat, hogy a szingularitás hogyan keletkezett, amiből az az irdatlan energiamenyiség kijutott. De ez megint visszavisz az első kérdésre.


Még csak annyit, nem várhatod a tudománytól, hogy megmondja azt, mi volt a szingularitás előtt, ha jelenleg még magát a szingularitást sem lehet számolni, ill. a szing. definíciója szerint eltörölt minden információt korábbról.


És hogy ne csak offoljak, szerintem kékeszöld színű kocsonyás állagú színtelen szagtalan mulntifokális plazmamutációs hipertér volt korábban, természetesen ezt csakis a buddhista szellemek teremthették.


Ez pont olyan jó elmélet, mint az amit te a 3. vagy a 10^10. ember állít.


Baleys

2011. márc. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Fene bele mégis hosszú lett, ráadásul nem is írtam semmit, a standard modellről pff.
2011. márc. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Sokan azt vallják és én is úgy gondolom,hogy az ősrobbanás előtti "idővel" nincs értelme foglalkozni,mert az ősrobbanás előtti dolgok tulajdonságainak jelentősége megszűnt létezni az ősrobbanás pillanatában. Persze attól még lehet kutatni,de számunkra nincs jelentősége,mert az azelőtti idők nincsenek ránk hatással.
2011. márc. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Akkor a tudomány jelenleg a világ keletkezése, kvázi a kezdetek nyilván csak elképzelésekre, hipotézisekre támaszkodhat.

Mondván kezdetben volt a por és a nagy bummból lett az egész univerzum.

Ez hasonlít a kezdetben teremtette Isten a mennyet és a földet állítással...


Tehát most már értem, nem is a tudomány áll a vallással szemben, hanem egy vallás áll a másik vallással szemben.

2011. márc. 26. 18:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!