Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Evolúció A Főldön egyetlen...

Feccó27 kérdése:

Evolúció A Főldön egyetlen sejt kezdett osztódni (annak-idején) és abból lett a több milliárd élőlény?

Figyelt kérdés
Vagy különböző helyeken megfelelő körülmények mellett alakult ki többféle sejt, és mutációk sora után a különböző életformák?
2010. okt. 7. 07:57
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Evolúciós szempontból igen, lévén kihaltak. A mai ember (a homo sapiens) leletei megvannak, (ugyan a hiányzó láncszem még nem, de egyre közelebbi leleteket találnak ahhoz is), míg a neander völgyi ember sokáig megvan, aztán nyom nélkül eltűnik. Egyes feltételezések szerint egyrészt beleolvadtak a homo sapiensek közé, illetve ki lettek irtva a fejlettebb fegyverekkel. (Sőt, egyes feltételezések szerint az írek vörös haja egyfajta maradvány a neandervölgyiektől. És lassan eltűnik, ugyanis vizsgálatok szerint pár száz év múlva nem lesznek vöröshajú emberek)
2010. okt. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

de akkor ezek nem előemberek? cro magnoni és neander völgyi?


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. okt. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Nem, külön emberi faj, vagy alfaj, ez egyelőre még nem derült ki egyértelműen :)


Viszont az biztos, hogy nem azonos a homo sapiensel, bár az európai emberek nagyrészt a kettő keveréke (ebből következtetnek arra, hogy beolvadt egy részük, bár rengeteg neander völgyi csont van, ami erőszakos halált mutat, olyan fegyverektől, amilyenek a homo sapiens használt)

2010. okt. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

akkor mi a különbség a neander-völgyiek és a homo sapiens közt? ha egyszerre éltek...és akkor mi a közös ősük?

meg azért nem ártana letisztázni, hogy most külön emberi faj, vagy alfaj. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. okt. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

"akkor mi a különbség a neander-völgyiek és a homo sapiens közt? ha egyszerre éltek...és akkor mi a közös ősük? "



Ugyanezeket a kérdéseket fel lehet tenni a szürke farkas és a palotapincsivel kapcsolatban is... gondolom arra tudod a választ. :)



Ez a közös ősös dolog egyébként az evolúció megkérőjelezőinek örök mentsvára marad.

Nem kell nagy logika ahhoz, hogy ezt kitaláljuk, miért:

A "Hol a majom és az ember közös őse?" kérdést mai is rengeteget hallani...

Rendben, találunk egy közös őst.

"Jó-jó, dehát ez egyértelműen egy majom, csak rá kell nézni, hol van akkor a hiányzó láncszem?"

Találunk egy előembert.

"Najó ez már hasonlít az emberhez... de ez meg nem majom.. hol van a hiányzó láncszem?"


Ha az ember nagyjából tisztában van vele, hogy mennyi esélye van annak, hogy egy csontváz megmarad a föld alatt és meg is találjuk, az igen-igen könnyen beláthatja, hogy mindig(!!!) lesz hiányzó láncszem.



Bocs, hogy elkalandoztam, de talán érthető, hogy miért.

2010. okt. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

16:25. :)


Félre érted a helyzetet. Igazság szerint azért akartam megtudni, mi a hézag, mert itt az egyik válaszoló hibás mellékágnak nevezte a neander völgyit, meg a cro magnonit, én pedig azt állítottam, hogy az evolúció egyértelmű fejlődést mutat...erre akartam választ kapni a kérdéseimmel. :)


mindenesetre köszönöm a reakciódat.


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. okt. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

"én pedig azt állítottam, hogy az evolúció egyértelmű fejlődést mutat...erre akartam választ kapni a kérdéseimmel. :) "


Erre szerintem jó választ adott a válaszoló (bár néhol lehet, hogy máshogy fogalmaztam volna), ahogy írta evolúciós szempontból akár azt is mondhatjuk, hogy igen, hibás mellékág, hiszen kihaltak.


Ez, hogy az evolúció egyértelmű fejlődést mutat, nagyon-nagyon félrevezető megfogalmazás/látásmód, és rengeteg félreértésre ad okot, bár bizonyos szempontból persze igaz.


Az evolúció nem egy bonyolult dolog. Egyesek valahogy úgy értelmezik, hogy van egy valami végső fejlettségi szint, ami fele minden tart, mintha valami hegyen kapaszkodnánk felfele... NEM-NEM-NEM!


Pl. az összes újzélandi röpkételen madár az evolúció eredménye. A röpképtelenné válás az fejlődés? Erre persze mindenki révégja, hogy nem - ami bizonyos helyzetben igaz is - node ha egy olyan szigeten élő madár vagy, ahol nincsenek ragadozók, akik elkapnának, és repülés nélkül is össze tudod szedegetni a napi betevődet... akkor nyílván tovább életben maradsz úgy ha csak napi 10 bogyót kell megenned ami fedezi a mászkáláshoz szükséges energiát, mintha 30at kéne összeszedni, mert a repüléshez sok energia kell.


Az ilyen esetre mondaná a második válaszoló, hogy "De akkor a többi madár miért nem válik röpkételenné, ők nem képesek tovább fejlődni". No comment, gondolom sejted a választ...


Összegezve: Nem, az evolúció nem mutat egyértelmű fejlődést... ha azt mutatna nem lenne millió-millió kihalt állat, akik egy ideig sikeresek voltak úgy ahogy voltak, de aztán jött a jégkorszak, vagy a felmelegedés, vagy tengerszint emelkedés, vagy járvány, vagy akármi és hopp már nem voltak olyan sikeresek.

2010. okt. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

köszönöm a válaszodat, de most az egysejtűből többsejtű és egészen az emberig, a mai napig, ez egyértelmű fejlődés, vagy tévednék? az alkalmazkodás nem fejlődés? Minden élőlény magában hordozza...a röp képtelen madár is hozzáfejlődött a körülményekhez...remélem érted mit akarok kifejezni. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. okt. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Erre írtam, hogy: "nagyon-nagyon félrevezető megfogalmazás/látásmód, és rengeteg félreértésre ad okot, bár bizonyos szempontból persze igaz."


"Minden élőlény magában hordozza...a röp képtelen madár is hozzáfejlődött a körülményekhez...remélem érted mit akarok kifejezni. :) "

Értem de neeem... mármint igen, de mégsem :D:D


Nem igaz, hogy minden állat magában hordozza, mert egyszerűen amelyik nem alkalmazkodik elpusztul, amelyik meg igen az éetben marad, így végső soron fejlődés az eredmény... de mégis ottvan többmillió faj, amelyik kipusztult...


Az egysejtűtől az emberig ottvan sok-sok-sok milliárd élőlény, aki:

rosszul mutálódott, meghalt

vagy nem mutálódott, de azóta is tök jól elvan,

vagy nem mutálódot és kipusztult... stb-stb...


Persze, mivel ami nem alkalmas az életre az elpusztul, ezért visszanézve akik maradtak azok nyilván fejlődtek... DE ez nem jelenti, hogy minden állat magában hordozza a fejlődést...

Bizonyos körülmények között mi is kipusztulnánk míg lehet, hogy a csótányok meg az egysejtűek megmaradnak...

Akkor mi hibás mellékág vagyunk? Nem vagyunk elég fejledtek?


A röpkételen madár is úgy alakult ki, hogy sokszázezer elődje elpusztult, mert túl sokat repkedtek és nem volt elég kajájuk, míg akiknek gyenge volt a szárnyuk, de evoltak 10 bogyóval, azok kétszer annyi ideig életben maradtak és 2szer annyi utóduk lett... így a repkedősek nem adták tovább a énjeiket, eltüntek az evolúció sülyesztüjében, nem fejlődtek tovább, nem is "hordozták magukban a fejlődést", alkalmatalanok voltak és kampec... nem tudom érthető e mire célzok, és hogy miért sántít a te megfogalmazásod (nem téves... csak sántít)

2010. okt. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

tegnap 11:16


Tökéletesen értem mit akarsz kifejezni, de akkor inkább a régieket felváltották az újak...s azért maradtak meg a az egyszerűbb szervezetűek, mert szüksége van rájuk az összetettebb szervezetű élőlényeknek, mert egészet alkotnak a létezésben. viszont az, hogy egyszerűbből összetettebb lett, ráadásul csúcsként(jelenleg) az ember tudatosan tud cselekedni...az bizton fejlődés. de vajon akkor ezek véletlen mutációk sorozatai lennének, vagy direkt módon történőek?


Egyébként én nem fajokról beszéltem, hanem tényleg arról, hogy halból kétéltű...és tovább. ez a fejlődés. ;)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. okt. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!