Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A világegyetem az ősrobbanásko...

A világegyetem az ősrobbanáskor egy planck átmérőjű gömb volt vagy attól is kisebb?

Figyelt kérdés

Mert ugye azt szokták mondani, hogy végtelenül kicsi pontban volt. Ami kvantummechanikai szempontból lehetetlen mert tudjuk, hogy a legkisebb hossz az a planck hossz. Tehát az univerzumnak az ősrobbanás "előtt" is legalább egy planck átmérőjű gömbnek kellet lennie.

Mik erről a vélemények?

Sőt. Az ősrobbanással született meg az idő is. Abból pedig az 1 planck másodperc a legkisebb egység. A világegyetem az ősrobbanás "előtt" már eleve egy planck másodpercen "állt"? Mert ugye lehetetlen hogy egy planck időnél rövidebb ideg létezzen bármi is.

Mégegyszer: az ősrobbanással született az idő is. Ha ez igaz, akkor a számláló nulláról indul tehát elméletileg rövidebb ideig is létezett az univerzum, mint egy planck másodperc. Ami lehetetlen.

Nem tudom mennyire lehet érteni a problémát amit felvetek.

Itt a legelső pillanatról beszélek, amikor az univerzum egy planck másodperc idős volt (vagy még annyi sem?) illetve arról, hogy egy planck átmérőjű gömb volt az univerzum és az "robbant" fel vagy még attól is kisebb?

Milyen véleménye, elmélete van erről a tudománynak?



2023. ápr. 4. 00:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy meghatározhatatlan alakú és tulajdonságokkal rendelkező állapotból tágult ki hirtelen kb. akkorára, mint egy focilabda. Itt egy ideig megállt, aztán hirtelen megint nőni kezdett.
2023. ápr. 4. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"végtelenül kicsi pontban volt"

Ez azért még nincs teljesen bizonyítva.

Lehetett akár pár méteres is, csak arra gondolj, hogy azt most nem látjuk az egészet - és amit nem látunk belőle, az messze sokkal nagyobb a láthatónál.


"lehetetlen hogy egy planck időnél rövidebb ideg létezzen bármi is"

Azért ez nem egészen így van.

Lehet bármi kisebb a Planck méreteknél - de azt már nem lehet megmérni.

Tehát elvileg sem tudjuk megmondani, hogy valami pont Planck méretű, vagy kisebb.

2023. ápr. 4. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"mert tudjuk, hogy a legkisebb hossz az a planck hossz"

Most.

De, hogy akkor mi volt a legkisebb hossz, gőzünk sincs...

2023. ápr. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
18%
A Világegyetem tágul a végtelenbe. Aztán megfordul és zsugorodik egy pontba. Ez a második végtelen, az idő amikor bekövetkezik. Ekkor a végtelenbe zsugorodott világegyetem semmivé válik és bekövetkezik a következő ősrobbanás. Ha feltételezünk több ősrobbanást, akkor az idő végtelensége semmi,vagyis az idő nem is létezik. Ha nincs idő, akkor az anyag sem létezik.
2023. máj. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"zsugorodik egy pontba"

Ezt már megcáfolták. Gyorsulva tágul.

2023. máj. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
20%
Megcáfolták? Ugyan ki? Körberepültem a Földet, nem úgy tűnt, hogy egy lapostányér az étkészletből. A világegyetem talán egy végtelenbe tartó sugarú gömb, idő nélkül. Ősrobbanás pedig sose volt, mert a semmi nem robban.
2023. máj. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!