Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az oltások logikájában van...

Az oltások logikájában van egy bukfenc?

Figyelt kérdés
Oltasd be magad akkor is, ha nem vagy veszèlyeztetett, hogy megvèdd azokat, akik azok. Viszont az oltàs nem vèd a fertőzèstől, csak enyhíti a súlyos tüneteket. Kritikusan gondolkodva: ezek szerint aki oltatott ès nem veszèlyeztetett, az nagyobb esèllyel lett tünetmentes fertőző. Aki beoltatta magát az ugyanúgy átadja a fertőzést a veszélyeztetettnek, hiszen nem védi meg.

2023. ápr. 9. 13:56
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/104 anonim ***** válasza:
29%

"Viszont az oltàs nem vèd a fertőzèstől"

Miért ne védene a fertőzéstől?

2023. ápr. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/104 anonim ***** válasza:
23%
Pontosan így van, csak a sok észlénynek ez nem esett le. Én egészségesen veszélyes voltam oltatlanul, miközben munkám miatt folyamatosan teszteltek, tehát se tünetem nem volt, se covidos nem voltam. Barátnőm gyerekének csak oltottak mehettek a szalagavatójára. Pár nappal később a résztvevők 3/4-e pozitív volt, tünetekkel, vagy anélkül, de ők ugye nem voltak veszélyesek, azért mehettek🙄
2023. ápr. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/104 sadam87 ***** válasza:
89%

Az egyik logikai hiba ott van, hogyha nem veszed figyelembe, hogy az, hogy az oltás nem feltétlenül akadályozza meg azt, hogy megfertőződj nem jelenti azt, hogy az oltás nem csökkenti a megfertőződésnek és a járvány terjedésének az esélyét.

Például ez a kutatás azt mutatja, hogyha 10%-al növekszik az oltottság, akkor kb. 7%-al csökkent az esetszám. (És 8%-al a járvány okozta halálozások száma.)

[link]

Tehát csökkentheti a nem oltottak esetében is a megfertőződés kockázatát (hiszen lassabban tud terjedni a járvány). Persze azt is látjuk már, hogy ez a hatás sajnos nem túl jelentős, így a jelenleg használt COVID oltások nem tudják önmagukban megakadályozni újabb járványok kialakulását. És természetesen azzal is érdemes tisztában lenni, hogy attól, hogy be vagyok oltva, még megfertőzhetek másokat (de nem igaz, hogy ugyanannyi eséllyel, mint aki nem védett).

Egyébként az oltások nem csak azért lehetnek fontosak a veszélyeztetettek védelmében, mert csökkentik a fertőzés továbbadásának a kockázatát. A durva járványhullámok idején eléggé túlterhelődött az egészségügyi rendszer, ezt a nyomást pedig jelentősen csökkentheti , ha sokan be vannak oltva, hiszen a súlyos tünetek kialakulásának kockázatát viszont jelentősen csökkentik az oltások (főleg a modernebb technológiájúak).

2023. ápr. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/104 anonim ***** válasza:
24%

Nálam az első logikai bukfenc az adatszolgáltatás hiánya volt.

Onnan már lehetett sejteni hogy az oltás nem sokat segít.

A második pedig az volt, amikor a fertőzésen átesett embereket kezdték akötelezni az oltas felvetelére, na az egy orvosi nonszensz. Én ott megfogadtam, hogy amíg nem fegyverrel kényszerítenek, nem oltatom be magam ezzel a szarral.

2023. ápr. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/104 anonim ***** válasza:
25%
Ez csak egy logikai bukfenc a sok közül. Még "szerencse", hogy az emberek többsége nem képes gondolkodni.
2023. ápr. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/104 sadam87 ***** válasza:
69%

"Nálam az első logikai bukfenc az adatszolgáltatás hiánya volt."

Mondjuk kismillió adatot megosztottak az oltásokkal kapcsolatban. Komoly munkádba kerülhetett elkerülni...

"A második pedig az volt, amikor a fertőzésen átesett embereket kezdték akötelezni az oltas felvetelére, na az egy orvosi nonszensz."

Ez maximum a biológia tudásod hiányosságát mutatja.

2023. ápr. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/104 anonim ***** válasza:
27%

#6: 2022-ben kezdtek kikerülni értékelhető adatok.

Amikor az oltásrol kellett volna dönteni, még rljes hírzárlat volt, a propagandán kívül. De neked az elég volt.

2023. ápr. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/104 sadam87 ***** válasza:
67%

#7

Lehet ilyen állításokat tenni (meg lepontozni), csak attól nem lesz igaz.

2023. ápr. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/104 anonim ***** válasza:
65%
Oltásszkeptikusok egymás között... De miért ebben a témában?
2023. ápr. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/104 anonim ***** válasza:
83%
#8 Hagyd őket, aki még mindig ezt tolja, azt már felesleges értelmes gondolkodásra sarkallni.
2023. ápr. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!